V novom balíku sa do tejto hernej konzoly dostávajú novinky, ktoré prinášajú vylepšenia obrazu a zvuku pre ešte lepší herný zážitok. Nová aktualizácia pre Xbox One prináša podporu pre FreeSync synchronizáciu, priestorový zvuk, ale tiež zobrazovanie obsahu na QHD monitoroch.

Nové vylepšenia od Microsoftu prinášajú možnosť synchronizovania obnovovacej frekvencie. Xbox One S a X dostávajú taktiež podporu pre hranie na monitoroch s maximálnym rozlíšením 2560 x 1440 pixelov pre ešte viac detailov počas hrania. Funkcia FreeSync, podobne ako G-Sync od Nvidie, ponúka synchonizáciu obrazu s konzolou, čím odstraňuje nežiadané „sekanie“.

Microsoft významne vylepšil Xbox One aj v iných aspektoch

Výrobca v novej aktualizácii prináša aj podporu pre tzv. „low-latency“ mód, kedy je Xbox One schopný automaticky sa prepnúť do TV režimu, vďaka ktorému dokáže redukovať latenciu.

Pri prezeraní iných aplikácií však Xbox One S a X po aktualizovaní bude môcť automaticky vypnúť herný režim. Okrem lepšej kvality obrazu Microsoft zapracoval aj na kvalitnejšej reprodukcii zvuku. Nová akualizácia so sebou prináša priestorový zvuk, ktorý hráči ocenia najmä pri akciách v hrách, či prestrelkách.

Nenechaj si ujsť
Osud Xboxu je zrazu nejasný. Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre, ktoré zachránia Microsoft

Pre ešte lepší zážitok z reprodukcie zvuku bude po novom možné v Xbox Guide vyvážiť hudbu v pozadí. Okrem týchto vylepšení budú mať hráči možnosť zdieľať svoje herné úspechy aj na Twitteri.

V závislosti od východu, respektíve západu slnka, sa budú prispôsobovať prostrediu konzol aj témy a nových zmien sa dočkal tiež prehliadač Microsoft Edge. Ten bude s novou aktualizáciou schopný sťahovať a nahrávať obrázky, hudbu a videá. Viac detailných informácií o nových vylepšeniach sa môžeš dozvedieť aj priamo na oficiálnej stránke Xboxu.

Čoskoro už aj v tvojom Xboxe One

Microsoft vypustil túto aprílovú aktualizáciu už dnes a na konzoly Xbox One S a Xbox One X sa bude dostávať už v najbližších dňoch. Spoločnosť začala s označovaním svojich aktualizácií podľa období, v ktorých ich vydáva. Aprílovej aktualizácie by sa tak mal čoskoro dočkať aj operačný systém Windows 10, do ktorého spoločnosť taktiež prinesie mnoho noviniek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom