Virtuálna realita prináša ešte širšie možnosti ako sa ponoriť do prostredia sledovaného obsahu, či hier. Táto technológia našla uplatnenie už v mnohých platformách, pričom neobišla počítače a ani hernú konzolu od Sony. Veľkolepé plány s virtuálnou realitou pre Xbox mal ešte pred pár rokmi aj Microsoft, no vzhľadom na pomaly sa rozvíjajúci trh svoje plány zmenil.

Bola to práve táto spoločnosť, ktorá ešte v roku 2016 hrdo prehlásila, že jej „Project Scorpio“ bude podporovať virtuálnu realitu. Nadšenie hráčov ešte viac umocnil fakt, že táto technológia mala prísť do konzoly spoločnosti v počítačovej kvalite. Zameranie na virtuálnu realitu pre Xbox ale Microsoftu dlho nevydržalo.

Plány sa rozplynuli

Počas konferencie E3 2018 prezradil šéf marketingu hier, Mike Nichols, že spoločnosť nemá s touto technológiou v konzolách ďalšie plány. Podľa jeho slov je najlepšou platformou pre virtuálnu realitu práve počítač. Konzoly tak aj naďalej majú byť zamerané najmä na kvalitný obsah, ktorý si hráči môžu zahrať na svojom televízore. Tieto správy milovníkov virtuálnej reality rozhodne nepotešia, no japonské Sony sa určite zaraduje.

Nenechaj si ujsť
Sony má s PlayStation 5 jedinečný plán. Dodá herným konzolám nový rozmer

Jeho PlayStation 4 VR s celkom veľkým úspechom šíri medzi hráčov tento spôsob hrania vo virtuálnej realite. Microsoft sa v snahe konkurovať svojmu rivalovi spolčil pri vývoji konzoly s podporou tejto technológie aj so spoločnosťou Oculus. Ich spolupráca mala viesť k tomu, aby virtuálne okuliare Oculus Rift podporovali ovládače Xboxu. Kvôli tomu mnohí dúfali, že Project Scoprio skutočne prinesie virtuálnu realitu aj do konzol Microsoftu.

Nanešťastie sa tak nestane, čo spoločnosť odôvodnila pomalším rastom trhu. Niet teda divu, že sa gigant z Redmontu tejto myšlienky vzdal a prvenstvo si v tomto smere môže uchmatnúť Sony. Microsoft sa môže ďalej zamerať na rozšírenú realitu, no tú virtuálnu v Xboxe zrejme už neuvidíme. Situácia sa však môže časom zmeniť rovnako, ako rozhodnutie spoločnosti. Nateraz sa však Xbox s VR odkladá na neurčito.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom