Už tento november to bude 25 rokov od vydania prvého dielu série Worms, ktorá si za tie roky prešla viacerými podobami. Medzi najviac pamätné počiny patria najmä prvé diely, na ktorých Team17 pracuje aj po viac ako dvoch dekádach, píše Engadget.

Rok 1999 patrí do dnešného dňa medzi pamätné roky, kedy viaceré herné štúdia priniesli zásadné herné tituly, ktorých odkaz prežíva dodnes. Takýmto príkladom je aj samostatný diel série Worms, s podtitulom Armageddon, ktorý aj keď bol prvotne zamýšľaný len ako rozšírenie Worms 2, obstál na hernom trhu ako samostatná jednotka.

Worms: Armageddon sa považuje za vyšperkovanú dvojku vo všetkých smeroch, vďaka čomu fanúšikovia považujú práve tento diel za najlepší v sérii. Preto niet pochýb, že určitá časť nadšencov v Team17 sa hre venuje aj po toľkých rokoch. Tí po siedmich rokoch prác vydávajú novú aktualizáciu.

Nová záplata s označením 3.8 so sebou prináša spolu 370 opráv, 35 zmien a 61 nových funkcionalít. Podľa dostupných informácií, update v sebe rovnako zahŕňa viac ako 70 nových nastavení zápasov alebo viaceré fanúšikovské funkcionality, kde medzi najzásadnejšie patrí mód RubberWorm, meniaci fyziku zápasov.

Prívetivým vylepšením je aj zlepšenie enginu hry, vďaka čomu bude grafika a primárne animácie pôsobiť plynulejším dojmom. Zaujímavosťou tak je, že vývojári sľubujú kompatibilitu patchu aj s Windowsom 95.

Nenechaj si ujsť
KVÍZ: Poznáš názov vôbec prvého tabletu Apple a vieš, čo je výraz Amiga? Tento kvíz zvládne len pravý technologický nadšenec

Patch je už vonku a pripravuje tak pôdu pre očakávané pokračovanie Worms Rumble. S týmto dielom sa Team17 radikálne odkláňa od pôvodnej myšlienky hry, keďže hru presúva do 3D perspektívy, odstraňuje zničiteľné prostredia, odkladá ruky preč od ťahových súbojov a prinesie aj Battle royale mód. Hra je momentálne vo fáze uzatvorenej bety a vyjsť by mala ešte v priebehu tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom