S informáciou, že ďalší veľký update Windowsu, ktorý príde na jar tohto roka, si natrvalo rezervuje niekoľko GB z tvojho úložiska, prišiel Microsoft pred pár dňami. Tento krok má zabezpečiť dostatok voľného miesta na aktualizácie pre zariadenia s menším diskom.

Ďalší veľký update Windowsu vo verzii 19H1, ktorý Microsoft prinesie niekedy na jar, prinesie úplne novú správu úložiska úložiska. A pod týmto pojmom nemyslíme nejakú novú funkciu pre používateľa, ktorá mu uľahčí správu svojho dátového priestoru.

Microsoft sa totižto rozhodol, že z voľnej kapacity na disku si rezervuje niekoľko GB na ďalšie aktualizácie či dočasné súbory. Presnejšie by sa malo jednať o 7 GB, ku ktorým následne používateľ nebude mať prístup a tento priestor bude vyhradený čisto len pre potreby systému.

Microsoft viedol k tomuto kroku fakt, že sa mnohokrát stávala chyba, kedy používatelia nemali dostatok voľného miesta na stiahnutie aktualizácie pre Windows a ich systém tak zostal neaktualizovaný, a tým pádom potenciálne nechránený. Tento jav sa predovšetkým vyskytoval u používateľov notebookov s nižšou kapacitou disku, napríklad pri 32 či 64 GB zariadeniach.

Ako bude po novom teda taký update prebiehať? Pri novej aktualizácii systém vymaže všetky dočasné súbory uložené v rezervovanej časti disku. Ak bude táto kapacita nedostatočná, aktualizácia využije ďalšie voľné miesto na disku. Ak však nebude dostatok voľného miesta ani tam, používateľ môže pripojiť externé pamäťové zariadenie, na ktoré sa následne dáta potrebné na aktualizáciu dosťahujú. Microsoft taktiež spomenul, že veľkosť rezervovanej pamäte bude možné manuálne zmenšiť. O koľko GB však už nespomenul. Úplne túto funkciu ale určite vypnúť nepôjde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom