Zdá sa, že aktualizácie systému Windows a problémy idú ruka v ruke. Zatiaľ čo aktualizácia systému Windows 11 v auguste priniesla BSoD (Blue screen of death – modrá obrazovka smrti), tá najnovšia premenuje každú nainštalovanú tlačiareň na HP LaserJet Ultra M106, zmení ikony a vynúti inštaláciu aplikácie HP Smart. Na tému upozorňuje portál Tom’s Hardware.

Problém s tlačiarňami

Presnejšie si používatelia systémov Windows 10, 11 a Server 2002 všimli, že nedávna aktualizácia systému Windows premenovala a zmenila ikony všetkých nainštalovaných tlačiarní akýchkoľvek značiek na HP LaserJet M101-M106. Zatiaľ pritom neexistuje žiadny riešenie, či oprava tejto chyby.

tookapic/Pixabay

Mimo to, aktualizácia nainštaluje aj aplikáciu HP Smart, ktorá umožňuje tlačiarňam HP skenovať, tlačiť a zdieľať dokumenty. Prvá sťažnosť na tento problém sa pritom objavila 28. novembra, pričom používatelia z celého sveta sa dodnes potykajú s touto situáciou. To naznačuje, že problém do dnešných dní nebol z aktualizácie spoločnosti Microsoft odstránený.

Uvedená chyba pritom ovplyvňuje úplne všetky tlačiarne bez ohľadu na ich značku, či typ pripojenia k danému počítaču. Chyby boli totiž objavené na rôznych tlačiarňach a to v prípade ako káblového, tak i bezdrôtového pripojenia, či dokonca pripojenia cez sieť. Niektorí používatelia uvádzajú, že ich počítače nainštalovali ovládače pre tlačiarne a to aj v prípade, že k počítaču žiadnu tlačiareň nemali pripojenú.

Nové snímky pripravovaného EV Xiaomi

Používatelia si tiež všimli, že problém sa netýka iba HP tlačiarní, ktoré jediné zobrazujú metadáta správnym spôsobom.

Ako potvrdila spoločnosť Microsoft pre portál Gizmodo, problémom by mali byť práve spomínané metadáta. Tie sa totiž chybou tejto aktualizácie konvertovali na platformách Windows 10, 11, ako aj Windows Server 2012 alebo novších, čo spôsobuje uvedené problémy. Aplikácia HP Smart sa pritom na počítače s operačným systémom Windows 10 a Windows 11 dostáva prostredníctvom obchodu Microsoft Store. Microsoft tiež prisľúbil, že aktuálne pracuje spolu s HP na odstránení tohto problému, pričom už čoskoro poskytne opravu v podobe aktualizácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP