Spoločnosť Microsoft má na stole nový problém. Takmer mesiac po ukončení podpory pre operačný systém Windows 7 hlásia jeho používatelia ďalšiu chybu, ktorá bráni pri vypnutí či reštartovaní počítača, informuje ZDNet.

Už druhý problém po ukončení podpory

Len nedávno sme ťa informovali o nepríjemnej vizuálnej chybe, ktorú priniesla posledná aktualizácia systému Windows 7, pričom spôsobovala zmenu pozadia po reštarte počítača na čierne.

Microsoft kvôli nej urobil výnimku, a aj po oficiálnom ukončení podpory poskytol používateľom aktualizáciu, ktorá nechcené zmeny tapety napravila. Takmer mesiac po opustení obľúbeného Windowsu sa však teraz spoločnosť stretáva s ďalším problémom, ktorý údajne bráni používateľom vypnúť či reštartovať počítač.

Podľa viacerých správ totiž trpia zariadenia s Windowsom 7 chybou, ktorá pri pokuse o vypnutie alebo reštartovanie počítača vyhodí kontextovú správu s textom „Nemáte povolenie na vypnutie tohto počítača.“.

Jej príčina zostáva v čase písania článku neznáma, avšak dobrou správou je, že experti na Reddite zverejnili dočasné riešenie problému, ktoré by zvládol vykonať aj menej skúsený používateľ, pričom spočíva v spätnom prehlásení do administrátorského účtu počítača. Opakovať ho ale treba zakaždým, keď chceš počítač vypnúť alebo reštartovať.

Podľa niektorých ďalších používateľov a podpornej spoločnosti Quick Heal je však chyba spôsobená nastavením kontroly používateľských účtov (UAC), a firma tiež ponúka podrobný návod, ako túto chybu opraviť natrvalo, ktorý ti prinášame nižsie.

Návod na opravu chyby vo Windows 7 spôsobujúcej problémy s vypínaním:
  1. Stlačením tlačidiel „Windows + r“ spusti dialogóve okno
  2. Napíš doň „gpedit.msc“ a klikni na OK
  3. V otvorenej ponuke prejdi cez Computer Configuration -> Windows Settings -> Security Settings -> Local Policies -> Security Options
  4. V pravej časti okna vyhľadaj možnosť „User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode“ a povoľ ju
  5. Klikni na OK
  6. Tlačidlami „Windows + r“ spusti dialógové okno a príkazom „shutdown -r“ počítač reštartuj

Vzhľadom na to, že vypnutie a reštartovanie počítača má rozhodne vyššiu úroveň dôležitosti než zmena tapety, bude však pravdepodobne potrebné, aby Microsoft urobil ďalšiu výnimku a vydal jej oficiálnu opravu v dohľadnom čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom