Ukončenie podpory operačného systému Windows 7 nastalo už 14. januára, no ako tomu už pri Microsofte v poslednej dobe býva zvykom, s poslednou aktualizáciou priniesol používateľom aj nepríjemnú vizuálnu chybu. Systém totiž sám od seba mení po reštarte počítača pozadie na čierne, informuje portál WCCFtech.

Mnohí používatelia si spočiatku mysleli, že sa jedná o „zákerný“ ťah Microsoftu, ktorý má používateľov donútiť, aby svoj systém aktualizovali na Windows 10. To však komunita po hláseniach podobného problému aj zo strany používateľov Windowsu 10 zamietla, a tak bolo nutné hľadať príčinu problému niekde inde.

Po nainštalovaní poslednej aktualizácie sa teda niektorým používateľom zmenilo pozadie obrazovky na čierne, a to aj po manuálnej zmene pozadia či reštarte počítača. Tieto faktory teda nasvedčujú, že servery Microsoftu nevedeli identifikovať inštaláciu originálnej verzie operačného systému, a preto ju berú ako pirátsku kópiu, informuje portál TechRadar.

Pri pirátskych kópiách Windowsu 7 totižto nebolo možné meniť pozadie pracovnej plochy až do doby, pokiaľ nebol operačný systém aktivovaný. Keďže podobné problémy hlásili aj niektorí používatelia Windows 10, táto chyba môže byť pokojne aj na strane serverov od Microsoftu.

Problém však nastal iba u tých používateľov Windowsu 7, ktorí si nainštalovali poslednú aktualizáciu. Preto stačí na vyriešenie jednoducho túto aktualizáciu odinštalovať. To môžeš urobiť nasledovne:

  1. Štart
  2. Ovládací panel
  3. Programy
  4. Programy a súčasti
  5. Zobraziť nainštalované aktualizácie

Tu by si mal vidieť posledné dve aktualizácie s označením KB4534310 a KB4534314. Po kliknutí na ne sa zobrazí možnosť odinštalovať, čo by malo vyriešiť problém s meniacou sa tapetou plochy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom