Najnovšia verzia operačného systému od Microsoftu priniesla množstvo nových funkcií. Okrem nich sa však vrátila aj stará známa možnosť. Windows 10 prevzal užitočnú funkciu pre streamovanie hudby priamo zo smartfónov, ktorá bola dostupná ešte vo Windows 7 a 8, informuje Windows Latest.

Stačí prepojiť smartfón s počítačom, stiahnuť jednoduchú aplikáciu z Windows Store a začať streamovať hudbu. Funkcia má však vážne nedostatky a spôsobuje v niektorých prípadoch celkový pád systému a zobrazenie modrej obrazovky smrti.

Microsoft vo Windows 10 opäť sprístupnil streamovanie hudby zo smartfónu

Streamovanie hudby zo smartfónu nie je obmedzené a prehrávať zvuk na počítači je možné aj z prehliadača Chrome, aplikácie YouTube a či stremovacích aplikácií pre hudbu a filmy. Microsoft tak po dlhom čase opäť sprístupnil funkciu, ktorá umožní streamovať hudbu zo smartfónu cez počítače a notebooky. V prípade pripojenia káblových alebo bezdrôtových slúchadiel je streamovaný zvuk prenášaný priamo do nich.

Screenshot/FonTech

Upozorňujeme, že pri streamovaní môže dochádzať k pádom systému!

Ako streamovať hudbu zo smartfónu cez Windows 10 (verzia 2004):

  1. Spárovať smartfón s iOS alebo Androidom so systémom Windows 10
  2. Stiahnuť aplikáciu Bluetooth Audio Receiver z Microsoft Store
  3. V aplikácii Bluetooth Audio Receiver vybrať spárovaný smartfón a zvoliť možnosť „Open Connection“
  4. Následne stačí v smartfóne spustiť prehrávanie hudby, videa alebo iného súboru so zvukovou stopu
  5. Pre ukončenie spojenia je potrebné v aplikácii Bluetooth Audio Receiver zvoliť možnosť „Close Connection“

Screenshot/FonTech

Pri streamovaní môže prekvapiť BSoD

Funkciu sme vyskúšali aj v našej redakcii, kde sme sa však stretli aj s BSoD. Po spárovaní iPhonu so systémom Windows 10 vo verzii 2004 a pripojení smartfónu vo vybranej aplikácii sme hudbu prehrávali zo Spotify. Krátko po spustení prehrávania však došlo k mrznutiu systému, zasekávaniu prehrávania a po pár sekundách k celkovému pádu systému, po ktorom sa zobrazila modrá obrazovka smrti s kódom „IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL“.

Screenshot/FonTech

Microsoft tento problém popisuje nasledovne: „Táto chyba znamená, že pravdepodobne máte problém s ovládačom zariadenia, pamäťou zariadenia alebo antivírusovým softvérom v zariadení“. Takýto chybový kód sa môže zobrazovať aj v prípade poškodených systémových súborov, po aktualizácii systému, pri chybných či nekompatibilných ovládačoch, pri prehrievaní procesora alebo pretaktovaní hardvéru, no problém môže nastať aj pri správe pamäte alebo po upgrade RAM pamäte.

Problémy s Bluetooth v najnovšej verzii Windowsu pretrvávajú

V našom prípade však dôšlo k pádu systému práve kvôli chybe s ovládačmi pre Bluetooth a problém teda spôsobila aktualizácia na Windows 10 vo verzii 2004. Chybu s ovládačmi pre Bluetooth avizoval v tejto verzii systému aj Microsoft a preto je pravdepodobné, že práve to môže spôsobovať pád systému pri streamovaní hudby zo smartfónu.

Navyše, počas prehrávania dochádzalo k častým výpadkom a streamovanie teda nebolo bezproblémové. Hoci ide o užitočnú funkciu, rozhodne odporúčame počkať si, pokým Microsoft napraví chyby v budúcich aktualizáciách. Po reštartovaní zariadenia a ďalšom pokuse o streamovanie hudby zo smartfónu však už k BSoD nedošlo, problémy s kvalitou prehrávania naďalej pretrvávali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom