Od vypustenia veľkej októbrovej aktualizácie sa Microsoft trápil s problémami, ktoré úspešne vyriešil až po niekoľkých týždňoch. Hoci sa mohlo zdať, že nedostatky boli odstránené, v systéme Windows Update sa teraz šíri ďalší chybný balík, ktorý spôsobuje používateľom vrásky na čele. Niektoré počítače s Windows 10 dostávajú aktualizačný balík KB4023057, ktorý ale nie je možné nainštalovať, pretože bol súčasťou predošlej aktualizácie. 

Problémy s inštaláciou tejto aktualizácie si medzi prvými všimol jeden z používateľov na diskusnom fóre Reddit. Chyba má nastať po stiahnutí inštalačného balíka s označením KB4023057, kedy sa v systéme Windows Update objaví chybný status inštalácie. Zaujímavosťou však je, že túto aktualizáciu Microsoft vypustil ešte v decembri minulého roka a ponechá ju v obehu až do apríla 2019, aby si ju mohli nainštalovať všetky podporované zariadenia.

Microsoft znova pokazil jednu zo svojich aktualizácií

S touto aktualizáciou sa uvoľní aj časť úložiska v počítačoch, aby tak bolo v budúcnosti viac priestoru pre dôležité aktualizácie Windowsu 10. Tento problém sa síce zatiaľ objavil iba na malom počte zariadení, no v každom prípade skončí táto aktualizácia neúspešne, keďže už bola súčasťou aktualizácie v závere minulého roka. Na túto chybu upozornili používatelia Microsoft aj na jeho oficiálnom fóre. Zatiaľ nie sú známe zmeny vykonané v novej aktualizácii a ani to, prečo sa Windows 10 snaží znova nainštalovať už nainštalovaný aktualizačný balík. Aj takýto problém však má svoje riešenie.

Nenechaj si ujsť
Októbrová aktualizácia Windows 10 napáchala ešte viac škôd. Objavili sa dve nové chyby

Niektorým používateľom totiž malo pomôcť odinštalovanie spomínaného balíka s označením KB4023057, ktorý nájdeme po otvorení záložky „Programy“ v Ovládacom paneli, kde sa v možnosti „Programy a súčasti“ nachádza v ľavom menu „Zobrazenie nainštalovaných aktualizácií“.

Práve tam by mal byť zobrazený aj spomínaný balík, ktorý je možné odinštalovať. Následne stačí v aktualizáciách Windowsu vyhľadať aktualizácie, pričom sa tento problémový update znova stiahne a tentokrát aj úspešne nainštaluje. Po reštarte počítača by sa už spomínaný problém nemal objaviť. Stretol si sa s touto chybou aj na svojom počítači?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom