Veľký októbrový update Windowsu 10 aj naďalej sprevádzajú komplikácie. Objavili sa ďalšie dve chyby, ktoré deaktivujú administrátorské účty a spôsobujú problémy s prehrávaním FLAC.

Aj keď sa nejedná o tak zásadné problémy, akým bolo vymazávanie súborov z počítača hneď po októbrovej aktualizácii, tak Microsoft ma stále čo opravovať. Nejeden si určite myslel, že po tom, čo Microsoft októbrový update stiahol a znovu ho po opravách vydal až v Novembri, už bude všetko v poriadku a nevyskytnú sa žiadne ďalšie problémy. Bohužiaľ, túto nešťastnú aktualizáciu sprevádzajú problémy aj naďalej.

Deaktivácia administrátorského účtu

Windows 10 má vstavaný administrátorský účet, ktorý mnoho používateľov využíva. Po aktualizácii sa však tento účet deaktivoval. Microsoft plánuje daný problém vyriešiť aktualizáciou, ktorá príde niekedy koncom januára. Používateľom však odporúča, že ak ešte svoj Windows neaktualizovali, mali by si vytvoriť svoj vlastný účet s administrátorskými právami, ktorý sa pri aktualizácii sám nedeaktivuje. Ak však už aktualizácia prebehla a účet sa vypol, je možné ho znova manuálne zapnúť cez správcu počítača.

Zobraziť celú galériu (1)
The Verge / Google+

 

Problém s podporou FLAC

FLAC je nekomprimovaný hudobný formát, ktorý Windows 10 síce podporuje, no v praxi sa veľmi nevyužíva. V októbrovej aktualizácii sa však začali mazať metadáta spojené s týmto formátom a kodekom, čo prirodzene viedlo k problémom. Názvy dlhých skladieb sa vôbec nezobrazovali, alebo boli useknuté. Ak si mal hudbu v playliste hudobného prehrávača Groove alebo Windows Media Player, tak ti tieto prehrávače úplne preskakovali prvú minútu skladby a pri kratších skladbách sa stávalo, že ich vôbec neprehralo. Či sa však opravy tohoto problému dočkáme, je otázne vzhľadom k popularite tohoto hudobného formátu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom