Windows 10 dostane aj ZTE Nubia Z9

Dnes ráno sme sa informovali o uzavrení spolupráce medzi čínskym gigantom Xiaomi a Microsoft, čoho výsledkom bude dostupnosť nového Windows 10 pre Xiaomi Mi4. Tento minuloročný vlajkový model Xiaomi však nie je jedným čínskym smartfónom, ktorý nový Windows dostane.

[/blockquote]

Na fotkách z akcie Microsoftu, ktorá sa koná v Shenzene, je vidieť najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti ZTE, Nubia Z9. Smartfón zatiaľ nebol oficiálne predstavený, ale jeho dizajn už videli asi všetci, keďže uniklo už niekoľko fotografií, na ktorých sa Z9 predvádzala. Čo sme zatiaľ nevideli je, že na týchto fotkách Z9 nemá Android, ale technický náhľad Windowsu 10 pre smartfóny.

Bude zaujímavé sledovať, či ZTE svoju novú vlajkovú loď vydá v dvoch verziách – jedna s Androidom, druhá s Windows 10 – alebo len zverejní ROM, ktorá bude dostupná pre všetkých, rovnako ako Xiaomi. Oficiálne predstavenie nového ZTE smartfónu sa uskutoční už 26. marca, čo je za približne týždeň.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]