V najnovšej testovacej zostave pre Windows 10 s číslom 19564 pribudlo nové nastavenie grafickej karty a zlepšilo sa aj rozhranie aplikácie Kalendár, informuje postál TechRadar.

Windows 10 sa stále stretáva s rôznymi problémami, ktoré sa Microsoft postupnými aktualizáciami snaží riešiť. To je aj prípad najnovšej testovacej zostavy 19564, v ktorej bolo objavené nové nastavenie rozhrania grafickej karty. Umožňuje používateľovi väčšiu kontrolu nad nastaveniami grafickej karty a prehľad, ktorú grafickú kartu v PC daná aplikácia využíva.

V najnovšom rozhraní budeš vidieť zoznam aplikácií s predvoleným nastavením na využívanie konkrétnej grafickej karty, ktorú môžeš jednoducho zmeniť. Ak sa aplikácia v zozname nenachádza, dá sa dodatočne pridať. Na zjednodušenie procesov Microsoft pridal aj pole na rýchle vyhľadávanie aplikácií.

Nové ovládacie prvky nastavenia grafiky nájdeš v menu pod položkou Nastavenia> Systém> Displej> Nastavenia grafiky. Zaujímavé to bude najmä pre používateľov notebookov, pretože správne nastavenie grafických kariet ušetrí cennú kapacitu batérie.

Druhé vylepšenie sa týka aplikácie Kalendár. Pridaný bol nový mesačný náhľad, pri ktorom uvidíš všetky udalosti v danom mesiaci na jednom mieste. Synchronizované účty kalendára, označované popismi, nahradili ikony. Pridanie novej udalosti je ešte jednoduchšie a prehľadnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom