Zdá sa, že Microsoft testuje nervy používateľov. Po nedávnej aktualizácii, po ktorej ostal nefunkčný Prieskumník bola vydaná opravná, ktorá mala dať všetko do poriadku. Podľa portálu WindowsLatest však spôsobuje ďalšie, oveľa závažnejšie problémy, ktoré znepríjemňujú používanie daného zariadenia.

Aktualizácia nesie označenie KB4532695 a v obehu je už niekoľko dní. Ide o voliteľnú aktualizáciu, ktorá má opravovať spomínaný problém s Prieskumníkom a dostupné je pre najnovšie systémy Windows 10 vo verzii 1903 a 1909. Chybu síce opravuje, no zároveň so sebou prináša ďalšie, omnoho nepríjemnejšie. Okrem BSOD (tzv. modrá smrť), sa objavujú problémy so zvukom a internetovým pripojením, ktoré postihuje ako Ethernet, tak aj Wi-Fi.

Riešenie je len jediné

Skúsenosti používateľov sa rôznia. Kým niektorým pripojenie nefunguje vôbec, iným sa len výrazne obmedzila rýchlosť sťahovania. V oboch prípadoch však ide o problém, ktorý asi pre nikoho nie je prijateľný.

Rovnako aj v prípade zvuku dochádza k problému, kedy počítač nevie rozpoznať pripojené audio zariadenie. V oboch prípadoch nepomáha vrátenie na predchádzajúcu verziu a problémy dokonca pretrvávajú aj po čistej inštalácii systému.

Screenshot/Microsoft

Jediným skutočným riešením je odinštalovanie poslednej aktualizácie, čo však v niektorých prípadoch vedie k opätovným problémom s Prieskumníkom. Možnosť odinštalovania aktualizácie nájdeš v Nastaveniach a Histórii aktualizácií, kde je možnosť zvoliť odinštalovanie.

redakcia

Aby si predišiel podobným problémom, odporúčame automatické aktualizácie len na tie nevyhnutné záplaty a v prípade voliteľných aktualizácií počkať pár dní od jej vydania, aby si tak predišiel rôznym problémom, ktoré by ťa určitým spôsobom mohli obmedzovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom