Nepríjemnú situáciu zažívajú používatelia operačného systému Windows 10. Včerajšia aktualizácia má podľa niektorých spôsobovať modrú smrť (BSOD) a neustály reštarty.

Správa o tejto chybe sa objavila na niekoľkých weboch a dokonca aj na oficiálnej stránke podpory pre Windows. Podľa jedného z prispievateľom sa problémy prejavili na všetkých jeho počítačoch, pričom nezáležalo, či to bol notebook, alebo stolný počítač. K jeho príspevku sa následne pripojilo viacero používateľov popisujúcich rovnaký problém.

Aké je riešenie?

Problémová má byť najnovšia aktualizácia s označením KB4041676. Po jej vykonaní a následnom reštarte sa objaví správa INACCESSIBLE BOOT DEVICE a automaticky na to prebehne reštart.

Windows
Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Youtube

V ohrození sú hlavne zariadenia s podporou USB Type-C (USCI). V tomto prípade Microsoft odporúča prepnúť sa do BIOS-u a zakázať USCI pred spustením aktualizácie. Zároveň sa vyjadril, že na riešení už usilovne pracuje. Zaznamenané sú však aj prípady, kedy sa táto chyba objavila aj na zariadeniach bez USB-C konektora.

Windows
Zobraziť celú galériu (3)
Ilustračná fotografia: Pinterest

Iróniou ale určite je to, že sám Microsoft sa snaží presadiť automatické aktualizácie operačného systému. Práve takéto situácie sú však ukážkou toho, prečo ľudia odmietajú zapnúť túto možnosť a prečo by aj Microsoft mal nechať voľbu na zákazníkovi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú