banner-mi-note-2
Cestovanie počas prázdnin alebo sviatkov je skúškou trpezlivosti a vôle, čo nám mnohí dáte určite za pravdu. Nielen prízemná doprava, ale aj tá letecká počas sviatkov praská vo švíkoch, čo často spôsobuje aj niekoľkohodinové omeškania. 

Ešte horšie však je, keď letecká spoločnosť úplne zruší váš let, napríklad kvôli hlúpemu vtipu jedného z pasažierov. Presne toto zažila editorka tech portálu iMore, ktorý mal pôvodne letieť do LA. Ako už ste mohli vyčítať z nadpisu, tento príbeh je o bombovom juhokórejskom Samsungu Galaxy Note 7, ktorý bol kvôli svojej „výbušnej povahe“ úplne zakázaný americkými leteckými spoločnosťami. Ak by ste tak počas leteckej kontroly mali pri sebe tento smartfón, do lietadla by vás určite nepustili.

galaxy-note-7-hotspot-v-lietadle

Screenshot dostupných WiFi sietí priamo z lietadla

zdroj fotografie: Twitter

TIP: Priniesť Samsung Galaxy Note 7 do lietadla je odteraz federálny zločin

Čo sa teda stane, ak niekto pomenuje svoj WiFi hotspot názvom, ktorý je pre americké letecké spoločnosti ekvivalentom bomby? Môžete si predstaviť tú hystériu. Podľa Serenity Caldwell, ktorá sa stala obeťou tohto hlúpeho vtipu, bol let najskôr niekoľkokrát presunutý a neskôr úplne zrušený. Toto všetko bolo spôsobené obyčajným WiFi hotspotom pomenovaným ako „Galaxy Note 7“. Za všetkým stojí mladý chalan, ktorý si zrejme neuvedomil, aké obrovské následky tento jeho žartík napácha.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom