Populárna čínska sociálna sieť Weibo je stálym zdrojom nových únikov a informácií o pripravovaných smartfónoch z tejto krajiny. Aj teraz sa vďaka tomuto webu dozvedáme nové informácie o úplne novom smartfóne. Ide o smartfón nazývaný Wei Yan Sofia, ktorý podľa fotografií beží na najnovšom Windows 10. Zariadenie na obrázkoch má typický obdĺžnikový dizajn, no jeho tenký profil ho robí atraktívnejším. Fotografie tiež odhaľujú tenké rámiky okolo displeja a tri kapacitné tlačidlá v spodnej časti. Všimnúť si môžeme mierne zakrivenú zadnú stranu a tiež reproduktor v dolnej časti.

Rovnaký zdroj odhaľuje aj špecifikácie tohto neznámeho smartfónu. Podľa všetkého bude smartfón poháňaný Intel procesorom s priemerným výkonom. Tento smartfón má konkurovať cenovo dostupným zariadeniam s MediaTek a Qualcomm procesormi. Sofia má tiež prísť s 5″ displejom s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, 3G a 4G pripojením. K dispozícii bude 2 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte pre používateľské dáta. Zadný fotoaparát bude mať rozlíšenie 13 MPx, predný zasa 5 MPx.

Zdroj tiež uvádza, že smartfón bude primárne bežať na mobilnej verzii Windows 10, pričom bude možné prepínať na Android 5.0. Wei Yan Sofia bude teda dual-boot smartfón s priemernou výbavou a nízkou cenou. Zatiaľ však nevieme potvrdiť správnosť týchto informácií, no ak by toto všetko bola pravda, bol by to určite veľmi zaujímavý smartfón.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú