Obľúbená americká spoločnosť Apple dnes svetu oficiálne odhalila novú, červenú farebnú verziu svojich iPhonov 7. generácie. Tá sa tak pridá k piatim už dlhšiu dobu dostupným variantom. Okrem pomerne netradičnej farby však táto nová verzia vyniká tým, že ide o špeciálnu edíciu, ktorá zároveň slúži na podporu dobrej veci.

Apple sa totižto pri výrobe tohto limitovaného modelu spojil so spoločnosťou (RED), ktorá je známa tým, že zbiera financie na zamedzenie šírenia vírusu HIV. Za každý zakúpený červený iPhone tak pôjde istá nešpecifikovaná čiastka práve na dobročinné účely. Táto novinka však zďaleka nie je jediným produktom, ktorý vznikol z tejto spolupráce. Už v minulosti si totižto majitelia starších smartfónov s logom nahryznutého jablka mohli zakúpiť špeciálne červené kryty. Rovnako bolo 1. decembra, čo je svetový deň boja proti chorobe AIDS, pozmenené grafické prostredie App Storu do červených farieb.

zdroj fotografie: Apple

Celkovo je táto špeciálna edícia druhou novou farbou, ktorú Apple odhalil počas šiestich mesiacov. Už v čase oficiálneho predstavenia týchto smartfónov totižto uzrela svetlo sveta zaujímavá edícia Jet Black, ktorá disponuje nádhernou lesklo-čiernou konštrukciou. Hardvérové komponenty ostali nezmenené.


zdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
iPhone 7 a 7 Plus oficiálne: Štvorjadrový procesor, žiadny audio jack aj duálny fotoaparát

Aby toho nebolo málo, americký gigant dnes taktiež oznámil, že populárne 4-palcové iPhony SE budú čoskoro dostupné v nových pamäťových konfiguráciách. Základná verzia tak viac nebude obsahovať 16 GB interného úložiska, ale 32, zatiaľ čo 64 GB model bude nahradený modelom so 128 GB úložiskom. Ich cena sa však, našťastie, zvyšovať nebude. Si spokojný s novinkami z dielne Apple? Vymenil by si svoj súčasný iPhone za novú edíciu v červenej farbe?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom