Pokiaľ si si myslel, že úspešné nápady na crowdfunfingovej platforme Kickstarter v poslednom čase akosi zapadli, český startup Sentien Audio, ktorí vedú dvaja Slováci, ťa vyvedie z omylu. Startup rozbehol na platforme kampaň, v ktorej zbiera financie na výrobu unikátnych slúchadiel, ktoré namiesto uší prenášajú zvuk cez kosti. O téme informoval Forbes.

Sentien Audio sú unikátne slúchadlá, ktoré si počas počúvania nedávaš do uší ani na uši. Český startup prišiel s technológiou vedenia zvuku cez kosti, ktorá je už dlhší čas známa, a zdokonalil ju podľa svojich predstáv.

Aktualizácia 12. apríla:

Aktuálne sa českému startupu Sentien Audio podarilo získať na Kickstarteri ešte väčšiu podporu a jeho unikátne slúchadla v čase písania aktualizácie článku podporilo až takmer 3100 ľudí, ktorí prispeli celkovou čiastkou vyše 731 000 dolárov, teda zhruba 615 000 €.

Tým sa tak pôvodný cieľ, ktorý bol nastavený „len“ na 10 000 dolárov, prekročil viac ako 70-násobne. Do konca kampane pritom ostávajú už len 3 dni. Bude teda ešte zaujímavé sledovať, koľko financií sa českému startupu podarí za zvyšný čas vyzbierať.

Pôvodný článok z marca:

Na hlave ich neucítiš, zvuk prechádza cez kosti

Headset je totiž plne programovateľný a ovládať ho môžeš dotykom, gestami alebo hlasom, pričom všetky nastavenia bežia cez dedikovanú aplikáciu. Majú taktiež zabudovaný mikrofón a technológiu pre potlačenie okolitého hluku.

Pripájanie funguje cez Bluetooth a spárované môžu byť dve zariadenia naraz. Batéria vydrží pri bežnom používaní niekoľko dní, no podľa popisu poskytne viac ako 10 hodín nepretržitého prehrávania.

Zobraziť celú galériu (5)
Screenshot / YouTube / Sentien

Najväčšou výsadou slúchadiel však má byť ich pohodlnosť, pričom podľa tvorcov ich môžeš nosiť takmer nonstop a na hlave ich po čase nebudeš takmer ani cítiť. Za projektom stoja dvaja Slováci Imrich Valach a Peter Jensen, ktorí vývoju slúchadiel spoločne so svojím tímom ľudí venovali už viac než dva roky.

„Najvyšší level by bol samozrejme mať implantovaný Neuralink priamo v mozgu, ale tam ešte nie sme. Smart okuliare sú len o krok bližšie. Videl som však v posledných rokoch veľký pokrok u audia a tak som sa do toho ponoril.“

„Náš headset je iný v tom, že ho môžete nosiť naozaj nonstop. Taktiež preto ho ako jediní na trhu máme nastaviteľný, aby sedel každému a bol naozaj pohodlný,“ uviedol Valach pre český Forbes.

Tím sa nebojí ani produkcie, ktorá je u podobných crowdfundingových projektov často tým najväčším problémom. Keďže vyvíjali slúchadlá úplne sami, majú plnú kontrolu nad elektronikou, firmwarom aj každú súčiastkou, z ktorej sú zložené. Prototypy montujú sami, no podľa spoluzakladateľa startupu majú produkciu už zabezpečenú externe, pričom prebiehať by mala v Európe.

Prečítaj si tiež
Unikli informácie o veľkých rozšíreniach pre Cyberpunk 2077. Niektoré sú veľkosťou ako bežné hry

Za nápad sa na Kickstarteti postavilo už viac ako 1700 podporovateľov, pričom v čase písania článku vyzbierali slúchadlá Sentien Audio už viac než 390 000 dolárov, teda približne 331 000 €.

Cieľová suma bola pritom len 10 000 dolárov, no tento cieľ splnili slúchadlá už počas prvých 40 minút od uverejnenia projektu na crowdfundingovej platforme. Do konca kampane ostáva ešte 17 dní a záujemcovia stále pribúdajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP