Po chvíľkovom útlme s informáciami o Cyberpunk 2077 tu máme nové správy, ktoré sú o niečo príjemnejšie ako v prípade nedávneho hackerského útoku, bezočivo vydierajúceho poľských vývojárov.

Podľa informácií portálu Gamerant unikli na internet informácie o hneď niekoľkých rozšíreniach kontroverzného RPG. Ich vydania boli s najväčšou pravdepodobnosťou plánované v týchto mesiacoch, no ako vieme, náprava komplikovanej technickej stránky bola dlhé týždne v CD Projekte prioritou číslo jeden.

Autorom šírených informácií na Reddite je používateľ PricklyAssassin. Ten našiel v útrobách databáz Epic Games Storu informácie o všetkých rozšíreniach pre Cyberpunk 2077. Ako upozorňuje Vortex.cz, jeho pôvodný príspevok bol na Reddite takmer obratom zmazaný, a to aj napriek odvolaniu jeho autora na vierohodnosť informácií.

Zmienky o DLC, ich jednoduchý popis, ako aj screenshot pôvodného príspevku na Reddite sú ale dostupné na tejto adrese. Podľa všetkého CD Projekt ešte začiatkom februára chystal až 18 DLC, ktoré následne okresal na 9 menších. Na priložených obrázkoch ide o položky označené cenovkou $0.00.

Zaujímavejšie sú však ďalšie tri DLC bez akéhokoľvek názvu, popisu či ceny. Podľa používateľa PricklyAssassin ide o väčšie príbehové rozšírenia, podobné expanziám Hearts of Stone a Blood and Wine pre tretieho Zakllínača.

DLC o veľkosti hier?

Len pre pripomenutie, DLC Hearts of Stone stálo pri vydaní 9,99 € a Blood and Wine 19,99 €. Obidve rozšírenia ponúkali hodiny zábavy navyše, pričom druhé spomínané mnohí hráči svojou veľkosťou prirovnávajú k plnohodnotnej hre.

Zaujímavé sú aj informácie o dvojici príbehových rozšírení, ktoré mali byť údajne sprevádzané rovnomennými trailermi s naplánovaným vydaním na YouTube kanáli Cyberpunku ešte pred vydaním hry. Keďže k uvedeniu videí a akýchkoľvek informácií o DLC zatiaľ nedošlo, hodnovernosť príspevku je otázna.

V závislosti od toho ber teda na vedomie, že nejde o žiadne oficiálne a najmä podložené informácie. Pokiaľ ale naozaj ide o vydolované údaje z databáz Epic Games Storu, prečo by ich tam obchod vôbec pripravoval, ak by boli falošné?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom