banner-iphone-7
V týchto mesiacoch, kedy sa zima naplno prejavuje, je veľmi ťažké udržať smartfón v tej najlepšej kondícii. Internetom koluje niekoľko týždňov správa o extrémne rýchlom vybíjaní iPhonov pri nízkych teplotách, pričom však stále majú podľa ukazovateľa ešte 30 % kapacity. 

V čom tkvie teda tento nezvyčajný problém? Nielen iPhony, ale všetky moderné smartfóny používajú Lithium-ionové batérie, ktoré majú na jednej strane niekoľko pozitív, no na druhej ich zrádza neschopnosť maximálnej efektivity pri extrémnych výkyvoch teplôt. Podľa štúdií jednej z popredných univerzít, Lithium-ionové batérie dokonca dokážu využiť len 50 % svojej kapacity pri odhadovanej teplote okolo -18 stupňov Celzia. Minulú zimu bol taktiež vykonaný pokus, pri ktorom bol iPhone nechaný napospas nemilosti zimy v -18 stupňoch a mal tak preukázať svoje kvality.

iphone-glove
zdroj fotografie: Getorchard

Avšak nestalo sa tak a smartfón s logom nahryznutého jablka dosiahol úbytok až 14 % len počas 30 minút, pričom jeho nemenovaný konkurent dokázal prežiť s úbytkom len na úrovni zanedbateľného percenta. Apple tiež proklamuje, že jeho zariadenia dokážu podať bezchybný výkon v teplotnom rozsahu od 0 až po 35 stupňov Celzia. Ortieľ, ako predísť týmto problémom v zime má tak pomerne prosté vysvetlenie, a to držať svoj smartfón v čo najväčšom teple, ktoré môže hravo zabezpečiť napríklad nejaký lepší ochranný kryt.

iphone-battery-specs
zdroj fotografie: Getorchard

TIP: Tento text dokáže znefunkčniť akýkoľvek iPhone či iPad

No tu táto problematika ani zďaleka nekončí. iPhony sa totižto nevypínajú len v extrémnej zime, no aj počas obyčajného dňa, kedy už nie je na vine naša matka príroda. Vieme ale, čo spôsobuje tieto veľké ťažkosti? Mnohí sa zhodujú na zlých batériách už od výroby, ktoré neprechádzajú dostatočnou bezpečnostnou previerkou. Apple ale odkazuje, že práve bezpečnosť batérií v týchto mesiacoch neporovnateľne zvýšil. A môžeš si domyslieť, kvôli čomu tak učinil.

apple-iphone-7-teardown-15
zdroj fotografie: iFixit

TIP: iPhone 6S je pre bývalých používateľov Android smartfónov lákavejšou voľbou ako najnovší model bez 3,5 mm jacku

Ak si teda nespokojný so svojim iPhonom, ktorý sa extrémne rýchlo vybíja aj mimo zimnej sezóny, neváhaj a navštív najbližší autorizovaný servis, kde by ti mali za vzniknuté problémy ponúknuť adekvátnu výmenu či odškodné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom