banner-iphone-7
Z času na čas sa každý rozhodne vyskúšať niečo nové a ani používatelia Android smartfónov nie sú tomuto operačnému systému stále verní. Tí, ktorí v poslednom štvrťroku 2016 prešli k Applu, si kúpili až 15 % zo všetkých minuloročných predaných iPhonov 7, čo je o percento viac ako tomu bolo pri iPhone 6/6S.

Podľa tejto správy sú nové modely s logom jabĺčka a bez 3,5 mm jacku medzi lojálnymi zákazníkmi Applu obľúbenejšie ako jeho predchodca z roku 2015. Menej výkonný model, iPhone SE, sa v roku 2016 nepredával tak dobre ako model 5S rok predtým, za čo môže zrejme vyššia priemerná cena. Zaujímavé však je, že počas vianočných sviatkov dosahoval iPhone 6S/6S Plus vyššie predaje ako jeho mladší brat. Zdá sa, že kým fanúšikovia Applu skôr uprednostnia najnovší model výrobcu, tí, ktorí prechádzajú z Android smartfónu na iOS, si zvolia modely 6S/6S Plus, ktoré im vyhovujú vo všetkých smeroch.

screen-shot-2017-01-19-at-1-52-28-pm (1)
zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: iPhone 8 ponesie nový laserový senzor, ktorý poslúži na rozpoznávanie tvárí

Až 80 % zo všetkých, ktorí si v poslednom štvrťroku kúpili nový iPhone, vlastnili pred tým iný model od tejto spoločnosti, zatiaľ čo pri iPhone 6S/6S Plus je to iba 60 % používateľov. Za odstránenie 3,5 mm audio konektora z iPhonu 7 zožal Apple veľkú kritiku a toto rozhodnutie sa určite podpísalo aj na tom, že si bývalý majiteľ nejakého smartfónu s Androidom skôr zvolí za svoje nové zariadenie iPhone 6S/6S Plus, ktoré tento konektor ešte vo svojej výbave majú. Je otázne, ako populárne budú tohtoročné modely kalifornského výrobcu, pretože v nich plánuje spraviť ešte viac radikálnych zmien, ktoré sa nemusia stretnúť s podporou zákazníkov.

screen-shot-2017-01-19-at-1-59-55-pm (1)
zdroj fotografie: PhoneArena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom