Kedysi iba ťažko uveriteľná predstava sa takmer po desaťročí stala skutočnosťou. Podľa najnovších informácii portálu Gamespot sme sa konečne dočkali ukončenia produkcie filmového spracovania Uncharted.

Podľa informácii, ktoré poskytovali producenti filmu už počas natáčania, v roli mladého Nathana Drakea sa objaví Tom Holland, pričom Victora Sullivana, medzi fanúšikmi známeho aj ako Sullyho, stvárni Mark Wahlberg. Verzia filmu sa dokonca menila až tak veľmi, že Nathana Drakea si mal pôvodne zahrať Mark Wahlberg, čo následne producenti zmietli zo stola.

Na všetky dôležité fakty počas celého procesu prípravy filmu upozornil portál Gamespot, ktorý v rozsiahlom článku podrobne zmapoval kompletnú cestu projektu, od oznámenia v roku 2008, až po 29. október 2020, kedy sme sa dozvedeli, že natáčanie oficiálne skončilo. Premiéru filmu očakávame budúce leto a predbežne by sa malo jednať o dátum 15. júl 2021, ktorý by sme rozhodne nebrali ako záväzný.

Ako vieme, najviac zmien sa dočkal samotný scenár, pričom posledná verzia pristála na stole Rafe Judkinsa, Art Marcuma a Matt Hollowaya. O ukončení natáčania sme sa dozvedeli príspevkom na oficiálnom Twitter účte Uncharted, ktorý predviedol filmovú klapku s menom režiséra Rubena Fleishera a hlavného kameramana Chung-Hoon Chunga.

Na klapke je zároveň položený notorický známy prsteň, ktorého majiteľom bol Francis Drake a v hernej sérii pripadol hlavnému hrdinovi, Nathanovi Drakeovi. Popis tweetu tvorí latinská fráza, vyrytá na prsteni „Sic Parvis Magna“, čo v doslovnom preklade  znamená „Veľkosť od malých začiatkov“.

Filmový Uncharted začal produkciu údajne až začiatkom tohto júla, a preto je rýchlosť, akou natáčanie dokončili, vo veľmi zvláštnom kontraste v porovnaní s tým, akým desaťročným dobrodružstvom si film prešiel.

Tom Holland sa pred uverejnením dnes už známej fotky, kde pózuje ako Nathan na Twitteri vyjadril:Myslíte, že by bolo Sony veľmi nahnevané, keby uverejením prvú fotku z natáčania? Nolan to schválil, tak snáď ma už teraz nemôžu vyhodiť.

Štúdio Sony tak zrejme chcelo prekvapiť budúcich divákov, no nemôžu sa diviť, keďže Tom je verejne známy prezrádzaním utajených informácií o natáčaní. Medzi jeho najznámejšie prejavy patrí odhalenie dnes už vydaného Spider-Mana s podtitulom Homecoming z roku 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom