Radšej sa ani nebudeme snažiť spočítať, koľko článkov sme vám už priniesli o filmovej adaptácii hry Uncharted. Tento film totiž vymieňa režisérov a dátumy vydania ako na bežiacom páse. Je to priam neuveriteľné, no štúdio Sony sa ho snaží vytvoriť už od roku 2008. Zaujímavé novinky teraz priniesol Movieweb.

Tvorcovia sa na projekte menia ako ponožky, pretože len za posledných pár rokov sa mal o réžiu postarať David O. Russell (Fighter), neskôr Neil Burger (Divergencia), potom Shawn Levy (Noc v múzeu) a nakoniec Dan Trachtenberg (Ulica Cloverfield 10). Každý z nich však z projektu vycúval a nakoniec sa ho chytil režisér Travis Knight, ktorý má na konte úspešné snímky ako Bumblebee či Kubo a kúzelný meč.

Film Uncharted robí krok vpred

Dôležité je, že sa mladý herec Tom Holland (Spider-Man: Ďaleko od domova) stále drží pri stvárnení hlavnej postavy. Príbeh filmu Uncharted zameria na mladšiu verziu zlodeja a dobrodruha Nathana Drakea – podobnú, ako sme videli v tretej časti hry. Najnovšie informácie od portálu Variety hovoria, že sme po dlhom čase konečne spoznali ďalšie meno v hereckom kádri.

Nenechaj si ujsť
TOP 8 seriálov, ktoré si (možno) nevidel, no zaslúžia si tvoju pozornosť

Ku filmu sa totižto opäť vracia herec Mark Wahlberg (Pot a krv, Ted), ktorého meno bolo s týmto filmom spájané ešte pri režisérovi Davidovi O. Russellovi. Pod jeho taktovkou mal stvárniť hlavnú postavu, no film sa nikdy nedostal z pred-produkcie. Okrem Marka Wahlberga sa s hlavnou postavou spájali aj tváre ako Nathan Fillion alebo Chris Pratt. Teraz sa Mark opäť vracia k projektu ako Victor “Sully” Sullivan, mentor a dobrý kamarát hlavnej postavy.

Sully je veľkým lovcom pokladov a všetky svoje skúsenosti prenechal Nathanovi, ktorého už mladosti zobral pod svoje krídlo. V podstate ide o druhú najhlavnejšiu postavu celej hernej série. Vo filme teda pravdepodobne uvidíme ich prvé stretnutie. Ešte späť v roku 2017 sa hovorilo o tom, že by túto postavu mohol stvárniť herec Bryan Cranston, no jeho starší vek nesedí na aktuálne zasadenie filmu.

Divízia PlayStation Productions

Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, že filmová divízia Sony si založila nové štúdio s názvom PlayStation Productions. Ich úlohou bude prerábať exkluzívne herné tituly do filmovej a seriálovej podoby. Novinkou teda je, že Uncharted bude oficiálne prvým filmom tejto produkčnej spoločnosti. V budúcnosti tak možno uvidíme na striebornom plátne aj tituly ako The Last of Us, Metal Gear Solid, God of War, Crash Bandicoot, Horizon Zero Dawn, Detroit: Become Human či Until Dawn.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom