Zdá sa, že v poslednom čase sa s nápadmi rôznych výrobcov, ktorí plánujú do svojho portfólia zaradiť elektromobily obrazne povedané roztrhlo vrece. Na druhej strane je to však skvelým náznakom toho, že konkurencia bude stále väčšia, čo môže znamenať aj nižšie ceny, nakoľko len prednedávnom bol elektromobil doslova značkou luxusu, ktorý si nemohol dovoliť každý.

Skvelým príkladom toho je aj španielska automobilka SEAT, ktorá zhruba pred týždňom predstavila novú stratégiu elektrifikácie do roku 2021. Hlavným cieľom je šesť modelov s elektrickým pohonom a pohonom plug-in hybrid. Na konferencii bolo oznámených hneď viacero zaujímavých noviniek, ale aj malé prekvapenie, nakoľko prvýkrát vo svojej histórii bude SEAT vyvíjať novú platformu vozidiel v spolupráci s koncernom Volkswagen.

Prečítajte si tiež!
To, čo Hyundai spravil pri i30N Performance, sa nedá inak nazvať ako šialenosť. Toto je najlepší hot-hatch na trhu!

Cenovo dostupné elektromobily

Takýto slogan budeme z dielne SEAT-u počuť pravdepodobne čoraz častejšie. Portál electrek totiž informuje o tom, že španielska automobilka v spolupráci s Volkswagenom v rámci rozsiahleho elektrifikačného úsilia pracuje na postupnom znižovaní nákladov na elektromobily, pričom ich cena by mala predstavovať menej, než 20 000 € a základom bude vyvíjaná platforma MEB, ktorá je prispôsobená priamo pre elektromobily s batériovým pohonom.

Podľa CEO spoločnosti de Mea ide o skvelú príležitosť, nakoľko v rámci koncernu Volkswagen bude technická časť SEAT-u vyvíjať platformu, ktorú bude s odstupom času využívať viacero celosvetových značiek. Nakoľko sa v rámci spomínanej platformy očakáva príchod prvých automobilov približne v roku 2023, dovtedy bude SEAT uvádzať elektromobily s platformou MEB od Volkswagenu. Skvelým príkladom je aj nedávno predstavený el-Born so zaujímavým dizajnom a skvelým dojazdom, ktorý na trh dorazí už ďalší rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom