Už začína byť čoraz jasnejšie, že Apple tento rok predstaví tri nové iPhony. Rozhodne sklamaním je pre mnohých odstavenie modelu iPhone SE 2 na vedľajšiu koľaj a zrejme tak uvidíme len rôzne upravené verzie vychádzajúce z iPhone X. Podobu toho najlacnejšie teraz priblížil jeden z výrobcov príslušenstva.

S predstavením iPhone X nasadilo Apple určitý dizajnový trend, ktorý bude pokračovať aj v nasledujúcich smartfónoch spoločnosti. Potvrdzujú to aj nové rendery od výrobcu mobilného príslušenstva Ghostek, ktoré zverejnil portál BGR. Z daných zdrojov už v minulosti prišlo niekoľko odhalení, takže s vyobrazením budúceho iPhone treba rozhodne rátať ako s potenciálne pravdivým.

Na prednej strane sa jasne vyníma výrez v displeji. Trochu prekvapujúco sa zdá, že telefón by mohol priniesť aj technológiu 3D snímania tváre. Naznačujú to jednotlivé výrezy v kryte zariadenia a tiež chýbajúce domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Celkovo sa zdá, že výrez bude zároveň o čosi viac natiahnutý na strany a o niečo širšie budú rámiky okolo displeja.

Muselo sa aj šetriť

O vynechaní technológie TrueDepth sa uvažovalo v súvislosti s cenou. Tá má byť v prípade daného modelu najnižšia spomedzi iPhonov, ktoré tento rok uvidíme. Šetriť sa ale viac zrejme bude na displeji, ktorý neponúkne OLED ale LCD technológiu. Samozrejme, pojem najlacnejší v prípade Apple neznamená až tak dostupné zariadenie ako sa môže zdať. Cena 6,1-palcového iPhone by sa mohla pohybovať na úrovni minuloročného iPhone 8, naznačuje portál Phonearena.

Veľká zmena oproti súčasnému modelu iPhone X sa nachádza ešte vzadu. Tu už nenájdeme duálnu konfiguráciu fotoaparátov, ale jediný snímač. Presnejšie špecifikácie ešte ostávajú záhadou. Prekvapením nebude sklenená zadná konštrukcia s podporou bezdrôtového nabíjania.

Vylepšené špecifikácie s OLED displejom či duálnym fotoaparátom by nám mali priniesť druhá generácia štandardného iPhone X a tiež zväčšený model iPhone X Plus. Predstavenie daných smartfónov očakávame v septembri a dovtedy k nám dozaista dorazia ďalšie detailnejšie správy. Bol by však najlacnejší z trojice iPhonov pre teba v takejto podobe zaujímavý?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom