banner-mi-mixEšte na jeseň minulého roka celý technologický svet uprel svoj zrak na revolučný Xiaomi Mi MIX. Už od začiatku sa hovorilo, že výroba tejto novinky bude náročná, no nikto netušil ako veľmi. Od predstavenia bolo vyrobené veľmi malé množstvo tohto smartfónu v porovnaní s inými modelmi výrobcu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

CEO Xiaomi, Lei Jun, sa zúčastnil na konferencii Geek Park Inovation, kde okrem iného hovoril aj o svojej predstave budúcnosti smartfónov a samozrejme nechýbala reč o Xiaomi Mi MIX, respektíve jeho zložitá výroba. Doteraz bolo vyrobených totiž iba 100 000 kusov. Celý výrobný proces spomaľuje najmä výroba keramického tela. Kvôli tomu sa skladové zásoby rýchlo míňajú a Xiaomi nestíha vyrábať dostatok kusov pre nasýtenie trhu. V dohľadnom čase však ani neplánuje nejakým spôsobom podporiť rýchlosť produkcie tohto modelu.

xiaomi-mi-mix-recenzia-foto-17

TIP: Xiaomi chce tento rok utŕžiť viac ako 100 miliárd jüanov. Príde s novými technologickými inováciami a novou maloobchodnou stratégiou

Čínsky gigant sa bude v tomto roku sústrediť najmä na produkciu smartfónov, ktoré prinesú spoločnosti vyšší zisk a budú z výrobnej linky schádzať vo vyššom tempe. Tento postup je súčasťou novej stratégie, pomocou ktorej chce Xiaomi dosiahnuť vyššie zisky ako v minulom roku. Okrem týchto plánov hovoril Lei Jun aj o budúcnosti smartfónov. V tejto téme spomenul svoju víziu o bezrámikových smartfónoch, ktoré budú mať podľa neho väčší úspech ako skladacie ekvivalenty.

xiaomi-mi-mix-recenzia-foto-7

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]