banner-mi-mix
Xiaomi patrí medzi najväčších čínskych inovátorov na trhu s technológiami. Ich portfólio produktov je čoraz širšie a Xiaomi už nie je len populárnym výrobcom smartfónov, ale aj zariadení do inteligentných domácností. CEO spoločnosti, Lei Jun, teraz oznámil hlavné plány a ciele spoločnosti pre rok 2017. 

Na oficiálnej Facebookovej stránke spoločnosti Xiaomi sa objavil list napísaný CEOm najhodnotnejšieho čínskeho technologického startupu, Lei-om Jun-om. V liste spomína niekoľko obrovských technologických pokrokov vo sfére smartfónov, ktoré sa im podarili dosiahnuť minulý rok. Spomenul aj globálnu expanziu značky, ktorá však nasleduje veľmi pomaly, keďže zatiaľ spoločnosť nevlastní dostatok patentov. Z celkových 16 000 svetovo podaných patentov má spoločnosť zatiaľ schválených 3612. Xiaomi tento rok postupne prejde na novú predajnú stratégiu, počas ktorej chce otvoriť viac ako 200 nových offline predajní na území Číny, Indie a iných ázijských krajín, kde oficiálne predáva svoje produkty. Počas nasledujúcich troch rokov chce tento počet zvýšiť na 1000 Mi Home predajní.

xiaomi-ciele-2017

Výrobcovi sa darí aj na sekundárnom, indickom trhu, kde sa mu 2016 v roku podarilo predať 1,35 milióna smartfónov a celkovo utŕžiť 1 miliardu dolárov. Xiaomi je aktuálne tretím najväčším predajcom smartfónov v Indii. Lei Jun hovoril aj o ekosystéme zariadení pre inteligentné domácnosti, ktoré sú pre spoločnosť najziskovejšie. V roku 2016 dosiahli obrat 15 miliárd jüanov, čo je v prepočte viac ako 2 miliardy €. Aktuálne má Xiaomi viac ako 50 miliónov aktivovaných zariadení inteligentnej domácnosti.

Zobraziť produkty inteligentnej domácnosti od Xiaomi

xiaomi-gadgety-mijia

V roku 2017 sa chce Xiaomi zamerať na päť hlavných oblastí záujmu a jeden skromný cieľ: technologické vynálezy, nová predajná stratégia, globalizácia, umelá inteligencia a internetové finančníctvo. Spomínaným skromným cieľom spoločnosti pre rok 2017 je utŕžiť 100 miliárd jüanov, v prepočte približne 13,6 miliardy eur. Lei Jun taktiež verí, že kvalitné produkty za dostupné ceny si budú získavať srdcia čoraz väčšieho počtu ľudí. Celý list od Lei-a Jun-a si môžeš prečítať nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú