Čína je domovom mnohých výrobcov smartfónov a obchod s týmito zariadeniami tam skutočne prekvitá. Zohnať teda akúkoľvek súčiastku pre niektorý model by nemal byť žiaden problém. Známy YouTuber prišiel po niekoľkých projektoch s ďalším nápadom a tentokrát chcel konštrukciu iPhonu 6S vylepšiť vlastnou grafikou vypálenou laserom.

Pri prechádzke popri čínskych obchodoch s elektronikou a súčiastkami Scotty Allen narazil na skutočne bohatú ponuku tých najrôznejších komponentov. Okrem jednotlivých súčiastok si však zákazníci môžu vybrať z tisícok upravených konštrukcií aj pre smartfóny z dielne Apple. Po prezeraní tých najrôznejších krytov si Scotty pre svoj projekt vybral červenú verziu v štýle iPhonu 7, ktorá neobsahuje logo výrobcu a predely pre antény výrazne nezasahujú do zadnej časti.

V Číne je možné naozaj všetko

Predstavenie červenej verzie iPhonov spôsobilo medzi fanúšikmi Applu skutočný ošiaľ. V Číne sa teda táto farba rozšírila na všetky typy konštrukcií aj pre staršie modely ako iPhone 6 či 6S. Napriek tomu, že ide o neoriginálny produkt je príjemným prekvapením jeho kvalitné spracovanie. Povrch hliníkovej konštrukcie bol jemný nielen zvonka, ale aj z vnútornej časti, kde neboli badateľné žiadne výrazné stopy po strojovom opracovaní. Po výbere tohto správneho kusu teda nastal čas na tvorbu vlastnej grafiky, ktorá mala byť do hliníka vypálená laserom.

Zobraziť celú galériu (1)
Strange Parts/YouTube

Nenechaj si ujsť
YouTuber, ktorý si poskladal vlastný iPhone 6S, prezradil či sa takýto projekt naozaj vypláca

Pred obrazovkou počítača tak Scotty strávil niekoľko hodín, kým sa dopracoval k finálnemu dizajnu. Prvotnú trojuholníkovú grafiku však odhodil bokom. Na zadnú časť konštrukcie sa rozhodol nechať laserom vypáliť čierno-bielu fotografiu uličky z Hongkongu. Po niekoľkých úpravách bol súbor pripravený a Scotty sa rozhodol vyhľadať čínskeho majstra s laserom, ktorý mu jeho grafiku do krytu laserom vypáli. Celý proces bol však nesmierne zdĺhavý a trvalo naozaj dlho, kým sa na zadnej stene červenej hliníkovej konštrukcie objavil navrhnutý vzor, no v trocha odlišných farebných odtieňoch.

Keďže išlo iba o pokusný projekt, tak si Scotty príliš nezakladal na presnosti a kvalite vypaľovania laserom. Napriek nižším očakávaniam však bol výsledok v celku uspokojivý, aj keď laser v niektorých častiach neodviedol dokonalú prácu. Samotné vypaľovanie laserom bolo nakoniec drahšie ako konštrukcia iPhonu, no takto upravený smartfón by rozhodne vynikol kdekoľvek. U nás na Slovensku síce takéto výrazné úpravy smartfónov nie sú bežnou záležitosťou, no v ďalekej Číne to pre miestnych odborníkov nie je nič nezvyčajné. Viac o tomto projekt sa dozvieš aj v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom