Predstavenie výročného iPhonu X bolo pre Apple významným krokom vpred. Mnohých však po odhalení zmiatol výrez v hornej časti obrazovky, určený pre technológiu snímania tváre. Ako sa zdá, známy výrez displeja využije Apple aj v trojici iPhonov, ktoré predstaví v budúcom roku.

Septembrové predstavenie nových iPhonov sa nieslo aj v duchu odhalenia výročného modelu, ktorý má symbolizovať ako ďaleko Apple pri vývoji svojich smartfónov zašiel. Senzácia sa podarila a iPhone X bol na svete. Ihneď však mnohých zaujal jeho výrez v hornej časti displeja. Tí, ktorí sa rozhodli počkať si na budúcoročné modely v nádeji, že nevkusný výrez zmizne, ostanú poslednými novinkami zrejme sklamaní.

Apple ostane verné výrezu obrazovky

Podľa bezpečnostnej spoločnosti Nomura predstaví Apple v roku 2018 ďalšiu trojicu nových iPhonov. Rozdiel medzi nimi bude spočívať vo veľkosti konštrukcie, ale aj výbave, od ktorej sa následne bude vyvíjať cena. Každý z týchto troch nových iPhonov bude niesť dizajn iPhonu X a bezrámikový displej. Jeden z nich však prinesie miesto OLED panela klasický LCD displej, ktorý nebude podporovať ani Force Touch technológiu. „Ochudobnený“ iPhone nedostane ani duálny fotoaparát a jeho zadnú stranu Apple vybaví jediným snímačom.

Výrobca tak uberie niektoré prvky výbavy, aby dokázal znížiť finálnu cenu tohto modelu, ktorý by sa mohol začať predávať už za 650 dolárov. Dvojica iPhonov s OLED displejom príde v dvoch veľkostiach s 5,8″ a 6,5″ obrazovkou. Väčší z týchto dvoch modelov by mal taktiež priniesť podporu pre dve SIM karty. Apple však vo svojich nadchádzajúcich smartfónoch nezanevrie na TrueDepth kameru a ďalšie inovácie, ktorými si môže upevniť pozíciu vo svete rozšírenej reality.

iphone x
Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Nenechaj si ujsť
OLED displej tejto čínskej spoločnosti chce konkurovať Samsungu. Uviedli koncept s výrezom ako v iPhone X!

Výrobu modelov s najvyššími cenovkami by si mala na starosť zobrať spoločnosť Foxconn, ktoré je aktuálne jediným výrobcom iPhonu X. O výrobu lacnejších kúskov by sa mohli podeliť spoločnosti Wriston a Pegatron. Mnohé informácie sú však predčasné, a tak sa do predstavenia novej trojice iPhonov môže toho ešte mnoho zmeniť, na čo upozornila aj bezpečnostná firma Nomura. Výkonom a výbavou však iPhone X nasadil latku poriadne vysoko. Apple sa bude musieť skutočne posnažiť, aby sa mu podarilo tromfnúť tento smartfón niečim ešte dokonalejším.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom