Najnovšie modely smartfónov ponúkajú používateľom nielen veľkú výpočtovú silu, ale tiež dokonalý pohľad na ich OLED obrazovky. Kórejský Samsung sa postupne stal najväčším dodávateľom tohto typu zobrazovacieho panela, ktorý môžeme nájsť aj v novom iPhone X. Spoločnosť BOE sa však kvôli rastúcej popularite OLED displejov rozhodla konkurovať Samsungu a vyvinula koncept s nápadným výrezom.

Displeje smartfónov prešli za tie roky dlhú cestu vývoja, pričom sme sa doteraz stretávali najmä s IPS, LCD či staršími TFT obrazovkami. Pomocou moderných technológií ale bolo možné zobrazovacie panely výrazne inovovať. Tým vznikol nový typ OLED displejov, za čo vďačíme najmä Samsungu. Práve tieto obrazovky si aktuálne nachádzajú miesto v mnohých nových modeloch smartfónov. Svoj záujem o výrobu OLED panelov prejavili aj menšie spoločnosti ako BOE, ktorá už vyvinula svoj prvý koncept.

Nový konkurent Samsungu to myslí seriózne

Informácie prichádzajú práve v časoch, kedy sú rámiky obrazoviek stále tenšie a displeje zaberajú veľké percento prednej strany. Čoraz viac modelov je tak vybavených bezrámikovým displejom a mnoho z nich využíva práve moderné OLED panely. Aby spoločnosť BOE zamiešala karty v tomto biznise, má rokovať s Apple o využití jej displejov v nových iPhonoch. Kalifornský gigant by nad novou ponukou nemusel dlho váhať, pretože sa určite rád zbaví závislosti na Samsungu.

Nenechaj si ujsť
Tieto flexibilné displeje chcú vládnuť priemyslu a pravdepodobne ich budeme používať vo všetkých smartfónoch

Nový hráč v tomto segmente chce Apple presvedčiť natoľko, že si pripravil koncept obrazovky s výrezom ako v iPhone X. Otázkou však ostáva, či sa mu podarí tromfnúť kvality, ktoré ponúka práve kórejský Samsung. Uniknuté špecifikácie hovoria, že 6,18″ OLED displej spoločnosti BOE ponúka netradičné rozlíšenie 2992 x 1440 pixelov a 573 ppi. Maximálny jas obrazovky sa zasa zastavuje na hodnote 390 nitov. Konkurencieschopnosť spoločnosti BOE na poli OLED obrazoviek zatiaľ ostáva otázna, no svojho rivala by mohla prekonať najmä nižšou cenovkou, ktorá priláka mnohých výrobcov smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom