banner-redmi3proLaunchery, alebo aj spúšťače, sú veľmi podstatnou súčasťou zariadení. Práve z nich často získavame prvý dojem zo zariadenia, keď sa nám dostane do rúk. Výrobcovia smartfónov ich radi menia, a tak čo výrobca, to iný spúšťač. Našťastie je ich možné pridať ako bežnú aplikáciu a bez komplikácií ich vymieňať. V našom seriáli si predstavíme tie najpoužívanejšie, rovnako ako aj tie menej známe. Výber správneho launchera je veľmi podstatný, pretože je to aplikácia, do ktorej sa vždy vrátite, nech ste kdekoľvek.

[/blockquote]

 Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V našom výbere pokračujeme azda tým najpopulárnejším alternatívnym launcherom na svete, ktorým je bez pochýb Nova Launcher. Tento launcher je na trhu už nejaký ten rok a získal si srdcia mnohých fanúšikov. Ponúka množstvo prispôsobení a nespornou výhodou je dizajn, ktorý je najbližší „čistému“ Androidu. Vývojári neustále pridávajú nové funkcie, a aj keď máte smartfón so starším Androidom, použitím tohto launchera jednoducho docielite vzhľad najnovšej verzie operačného systému. Veľkou výhodou je aj plnohodnotná podpora medzinárodných jazykov. Jedným z najväčších konkurentov je Arrow, o ktorom sme si povedali viac v minulom diele nášho seriálu.

nova-launcher
Ako sme už spomínali na začiatku, Nova Launcher je najbližší súrodenec vzhľadu „čistého“ Androidu. Samotné prostredia je preto prispôsobené najmodernejším štandardom od Googlu. Usporiadanie pracovnej plochy je len na vás a v nastaveniach máme možnosť podrobnejších úprav, počnúc zmenou mriežky plochy až po efekt posúvania, či zmenšenia šírky alebo výšky okrajov. Všetky úpravy, ktoré spravíte, vytvoria jedinečný dizajn, ktorý bude patriť len vám.

Zoznam aplikácií nevybočuje zo smeru, ktorý je daný Googlom, alebo presnejšie novým Material dizajnom. Aplikácie môžete mať zoradené na plochách vedľa seba (vodorovne) alebo na jednej ploche všetky pod sebou (zvislo). Samozrejme, opäť nesmie chýbať úprava efektu posúvania, farba pozadia, prídavná lišta vyhľadávania, zmena písma, veľkosť ikoniek a veľa ďalších možností personalizácie. Vynikajúcou vlastnosťou je aj možnosť zmeny vzhľadu priečinkov. Osobne vždy najradšej používam najnovší možný Android a aj z tohto dôvodu som zvolil vzhľad priečinkov podľa Androidu N Developer Preview.

Podkategória „Vzhľad a dojem“. Práve v tejto oblasti sa dá najviac využiť potenciál Nova Launcheru. Stiahnutie rôznych balíčkov ikon a rýchla aplikácia dokáže kompletne zmeniť dojem zo smartfónu. A to nie je všetko! Ak pozorujete spomalené reakcie alebo trhavé animácie, jednoducho nastavíte vyššiu rýchlosť posúvania, animácií a taktiež vyššiu rýchlosť animácie pri otváraní aplikácií. Výsledkom sa dostaví ihneď a aj staršiemu smartfónu môžete vdýchnuť úplne nový život. Majitelia smartfónov s rootom dokážu vyťažiť zo zrýchlenia animácií ešte o trochu viac.

Gestá sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou pri praktickom používaní zariadenia. A práve Nova Launcher je v tomto smere vynikajúco spracovaný. K dispozícii máme rôzne druhy gest a pre každé jedno si môže používateľ zvoliť odlišnú akciu alebo otvorenie ľubovoľnej aplikácie.

Na záver sme si nechali funkciu, ktorá pribudla len pred pár týždňami – Nočný režim. Tento nový režim sa dá využiť hneď niekoľkými spôsobmi. Najčastejšie ho fanúšikovia používajú počas večerných hodín, kedy sa tmavé farby náramne hodia a displej smartfónu je šetrnejší k očiam. Na druhej strane je však tento režim parádnou dizajnovou zmenou, ktorá pridáva zariadeniu kus unikátnosti navyše. Nižšie v galérii si môžete pozrieť porovnanie, ako vyzerá Nočný režim a klasický „denný“ režim.

Nova Launcher je skvelou alternatívou k originálnym spúšťačom, na ktoré často výrobcovia nedbajú (česť výnimkám) a ich vzhľad kazí celkový dojem zo smartfónu. Launcher je možné stiahnuť vo free verzii, ktorá však postráda zopár kľúčových vlastností. Zakúpením verzie „Prime“ za približne 5 € získate hodiny a hodiny zábavy pri prispôsobovaní. Čerešničkou na torte je skvelo vyriešené správa RAM a launcher nezaberá z operačnej pamäte veľa megabajtov. Nesmie chýbať ani záloha vašich nastavení, ktoré môžete uložiť do počítača alebo uploadnuť na akýkoľvek cloud.

+Plusy -Mínusy
 +Plnohodnotný preklad  -Vyššia cena „Prime“ verzie
 +Možnosti prispôsobenia
 +Nočný režim
 +Výkonovo nenáročný
 +Prítomnosť free verzie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom