Vylepšujeme si fóny z Číny 17#: Testujeme launchery – Arrow

banner-redmi3pro
Launchery, alebo aj spúšťače, sú veľmi podstatnou súčasťou zariadení. Práve z nich často získavame prvý dojem zo zariadenia, keď sa nám dostane do rúk. Výrobcovia smartfónov ich radi menia, a tak čo výrobca, to iný spúšťač. Našťastie je ich možné pridať ako bežnú aplikáciu a bez komplikácií ich vymieňať. V našom seriáli si predstavíme tie najpoužívanejšie, rovnako ako aj tie menej známe. Výber správneho launchera je veľmi podstatný, pretože je to aplikácia do ktorej sa vždy vrátite, nech ste kdekoľvek.

 Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnešný launcher pochádza z dielne veľkého softvérového giganta – Microsoftu. Je zaujímavé, že aj napriek tomu, že majú vlastný operačný systém, radi vyrábajú aj aplikácie pre Android, ktorých nie je ich málo. Presnejšie, tento launcher spadá pod projekt Microsoft Garage. Ten umožňuje rozvoj malým projektom, akým je napríklad Arrow Launcher.

Ashampoo_Snap_2016.05.08_09h55m12s_007_
Arrow Launcher vyvíja skupina vývojárov z Pekingu a Bellevue. Ich prvým projektom bola odomykacia obrazovka Next. Next prinášal veľa netradičných funkcií, ktoré si získali svojich nadšencov. Následne prichádzala spätná väzba.

arrow_banner
Názory boli rôzne a ľudia chceli, aby išli ďalej, za hranice obyčajnej uzamykacej obrazovky. A tak vznikol Arrow, ako spojenie názorov ľudu a riešenie jeho potrieb.

Ashampoo_Snap_2016.05.08_09h53m31s_006_
Arrow poskytuje nádherný, jednoduchý material dizajn a dosť veľa možností prispôsobenia. Najlepšie na tom je, že sa sám prispôsobuje vašim potrebám. Obsahuje jednu hlavnú obrazovku, na ktorej nájdete aplikácie, ktoré najčastejšie používate. Tie sa automaticky zoraďujú podľa toho, ako často ich používate. Pri prvom spustení vás smartfón požiada o zvolenie aplikácií, ktoré často používate, aby ste mohli začať naplno.

Zoznam všetkých aplikácií nájdete klasicky cez hlavné tlačidlo uprostred spodnej lišty. Zoznam je zoradený do pruhov podľa písmen abecedy. Konkrétnu aplikáciu môžete aj vyhľadať. Na akejkoľvek obrazovke nájdete spodný panel so 4 voliteľnými aplikáciami a hlavným tlačidlom pre zobrazenie všetkých aplikácii. Nie je to však len obyčajný panel. Je to zároveň aj roletka, ktorú môžete potiahnutím vysunúť. Obsahuje ďalšie miesto pre umiestnenie dôležitých odkazov a tiež ponúka aj rýchle nastavenia Wifi, režimu v lietadle, Bluetoothu, prisvietenia, otáčania ba dokonca aj jasu.

Ashampoo_Snap_2016.05.08_09h53m19s_005_

Arrow obsahuje rôzne druhy obrazoviek, z ktorých si môžete jednu z nich zvoliť ako domácu a ostatné skryť alebo ich využívať. Ich výber zobrazíte podržaním prsta na akejkoľvek z nich. V súčasnosti podporuje 5 obrazoviek:

  • Aplikácie – Už spomínaná obrazovka aplikácií, kde sa zoraďujú aplikácie podľa používanosti.
  • Ľudia – Posledné použité kontakty
  • Posledné – Zobrazuje 5 posledných aplikácií a tiež posledné akcie ako vytvorenie fotky, nová SMS, hovor, atď.
  • Widgety – Na túto obrazovku si môžete umiestniť akékoľvek vaše obľúbené widgety.
  • Pripomienky – Tu máte priamo možnosť napísať si pripomienku a mať ju stále na očiach. Môžete si nataviť aj čas, kedy máte byť na pripomienku upozornení. Podporuje spojenie s aplikáciou Wunderlist.

Nastavenia launchera nie sú zbytočne preplnené, aplikácia sa snaží sama spoznávať, čo je pre vás najlepšie. Môžete si v spúšťači skryť niektoré aplikácie, zmeniť tapetu, nastaviť automatickú tapetu, ktorá sa zmení každý deň podľa vyhľadávača Bing.

Podporovaná je aj zmena balíkov ikon, ktoré môžete stiahnuť z obchodu Play. Nevýhodou je chýbajúci preklad do SK/CZ. Vystačiť si budete musieť iba s najzákladnejšími jazykmi.

Launcher obsahuje veľké množstvo vstavaných tapiet a v prípade potreby viete použiť aj vlastné. Celkovo je Arrow nenáročný launcher, ktorý nie je preplnený zbytočne náročnými animáciami a tiež neobsahuje rušivé reklamy. Navyše je stále vo vývoji a vývojári budú radi počuť, čo by ste v aplikácii uvítali.

Microsoft LauncherMicrosoft Corporation تخصيص 0Download
+Plusy – Mínusy
+Automatické zoradenie aplikácií -Chýbajúci preklad do slovenčiny
+Bez reklám a zadarmo
+Pripomienky vždy po ruke
+Meniace sa tapety

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]