banner-minote-pro
Začína nám nový rok a ako najlepšie osláviť nový rok ak nie dobrou hudbou. Pri prehrávaní hudby ste si však mohli všimnúť, že keď vám hrá hudba, tak je trochu zložitejšie zmeniť hlasitosť napríklad budíkov alebo upozornení. Väčšinou je potrebné hudbu zastaviť, zmeniť potrebnú hlasitosť a potom znovu spustiť. V dnešnom dieli si ukážeme, ako aj toto je možné zjednodušiť pomocou aplikácie GravityBox a Xposed frameworku.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Smartfóny v dnešnej dobe takmer úplne vytlačili z trhu mp3 prehrávače. Aj napriek tomu je na trhu veľmi málo špecializovaných smartfónov. Nenájdeme špeciálne tlačidlá pre posúvanie skladieb, či pozastavenie. V prípade potreby je možné posúvať skladby tlačidlami hlasitosti, podľa toho, či stlačíte krátko alebo dlho, keď si to aktivujete (1). Za normálnych okolností, keď stlačíte tlačidlá hlasitosti, zmení sa hlasitosť zvonenia, prípadne aktuálne prehrávanej skladby. Môžete si však vynútiť ovládanie hlasitosti médií (2) a už sa nebudete musieť starať o hlasitosť zvonenia, ktorá ostane na pevne nastavenej hodnote. Ak vám tento kompromis nevyhovuje, môžete si pridať viac posuvníkov, ktoré za zobrazia buď po kliknutí na tlačidlo (3) alebo rozbalia automaticky (4). Niektoré smartfóny majú zvukový jack umiestnené na spodnej strane, čo môže robiť problémy, ak radi počúvate hudbu cez slúchadlá. Musíte si vtedy naopak zasúvať mobil do vrecka, čo môže spôsobiť že si budete zamieňať tlačidlá hlasitosti. V tomto prípade je možné ich softvérové vymenenie.

Posuvník hlasitosti môžete urobiť aj trochu priehľadnejším, prípadne je možné ešte rozdeliť posuvník vyzváňania na vyzváňanie a notifikácie.

Nabudúce si predstavíme iný Xposed modul, ktorý dokáže uzamknúť vybrané aplikácie a chrániť tak vaše tajomstvá a osobné informácie pred neoprávneným vstupom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP