banner-redmi-note-3
Dnešný špeciálny diel seriálu Vylepšujeme si fóny z Číny sa bude venovať vylepšeniam na úrovni hardvéru. Konkrétne pôjde o rozšírenia funkcionality pomocou jedného voľného 3,5 mm konektora. Okrem toho, že takto jednoducho ochránite svoje zariadenie pred vniknutím prachu, ktorý zvykne tieto porty upchať.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Rýchle tlačidlo
|Neznačkové – 1,55 €, Xiaomi Mi Key – 1,86 €

SAM_2824
Prídavné tlačidlo vie byť veľmi užitočný pomocník. Na jeho stlačenie je možné pomocou širokej palety aplikácií zadefinovať vlastné funkcie, či už ide o uzávierku fotoaparátu, zapnutie zadnej LED, či obyčajné rozsvietenie obrazovky. Použitie je tak veľmi jednoduché a v praxi vytŕča z jacku len veľmi malá, cca 2 mm veľká časť (môže sa líšiť podľa modelu).

SAM_2826

Ako aplikácia na pridelenie akcií sa mi osvedčila KeyCut. V jednoduchom prehľadnom rozhraní ponúka všetko potrebné na prežitie. Po vložení tohto tlačidla prípadne akýchkoľvek slúchadiel sa vás aplikácia opýta, či ide o tlačidlo (1). V súčasnosti nie je možné odlíšiť tlačidlo od iného príslušenstva a preto je potrebné sa opýtať používateľa. Po vstupe do aplikácie je možné priradiť akcie až na 9 kliknutí za sebou (2) a 3 dlhé kliknutia. Výber akcií je široký a za 0,50 € si ho môžete ešte viac rozšíriť. Niektoré akcie môžu vyžadovať root. (5-8)

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lennox.keycut“]

Selfie blesk
|Okrúhly – 5,61 €Štvorcový – 4,21 €

8572fdba-a690-0892-ee32-b110cc692169
Rok sa pomaly chýli ku koncu a svetla je čoraz menej a menej. To má za následok to, že menej fotíme našimi smartfónmi. Blesk v mobile často nie je dostatočne intenzívny a fotky sú tmavé, nekvalitné, rozmazané, ba dokonca plné šumu. Riešením môže byť malý príručný blesk, ktorý je dostatočne intenzívny a dokáže tiež fungovať samostatne. Aby sa docielilo rovnováhy farieb, sú použité v pomere 1:1 LED diódy teplej a studenej bielej. Ako napájanie sa používa microUSB, ktorým nabijete blesk pred použitím.

Infračervené diaľkové ovládanie
|Väčší – 3,72 €Ultra malý – 10,29 €

Doba, kedy ste potrebovali mať pri sebe viac diaľkových ovládačov pre každé zariadenie je už preč. Dnes vám bude stačiť jeden smartfón s touto malou vecičkou do jacku a tiež aplikáciou ZaZaRemote.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiqiaa.remote“]

Stylus
|Klasický – 0,81 €S laserom a LED – 2,22 €

SKU156356-01
Stylus v dnešnej dobe nie je tak často používaný, no môže pôsobiť ako zaujímavý módny doplnok. Veľmi zaujímavá je tiež kombinácia stylus + LED svetlo + laser, ktorú je možné kúpiť až v 4 farbách s cenou okolo 2,4 €, podľa zvolenej farby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP