banner-nubia-z11Pred niekoľkými týždňami Nvidia predstavila svoj nový Shield TV box, ktorý od roku 2014 prešiel viacerými zmenami. Najvýraznejšou z nich je nový dizajn s tenšou konštrukciou a pozornosť hráčov si získa aj nový ovládač a niekoľko ďalších vylepšení. Tie sa udiali najmä po stránke softvéru a novú zostavu hardvéru tak so sebou novinka nepriniesla. 

Nový Nvidia Shield TV media box so streamom sa môže pýšiť novým, krásnym dizajnom, no lesklý panel vyzerá už na prvý pohľad ako magnet na prach. To mu však na kráse neuberá. Vo vnútri novinky sa nachádza rovnaká zostava hardvéru ako v modeli z roku 2014, kedy výrobca využil procesor Tegra X1, s ktorým spolupracuje operačná pamäť RAM o kapacite 3 GB, takže veľké vylepšenia po stránke hardvéru od novinky čakať netreba a ani to nebolo za potreby.

Nvidia Shield TV media box-6
zdroj fotografie: The Verge

Nvidia tvrdí, že jej novinka je trikrát rýchlejšia ako ostatné streamovacie boxy dostupné na trhu, takže sa rozhodla ponechať hardvér z predchodcu. Výrazné zmeny sa však udiali v softvéri, ktorý do originálneho Shield TV zavíta ešte tento mesiac a prinesie mnoho nových funkcií. K najnovším vylepšeniam patrí 4K HDR obsah v aplikácii Amazon Video a fanúšikov Androidu určite poteší prítomnosť jeho najnovšej verzie 7.0 Nougat. O niekoľko mesiacov bude dostupný aj hlasový Google Asistent, ktorý sa poprvýkrát ocitne inde ako v Google Home a Pixel zariadeniach.

Nvidia Shield TV media box-4zdroj fotografie: The Verge

TIP: Všetko, čo zatiaľ vieme o novej konzole Nintendo Switch, ktorá má zamiešať karty v hernom priemysle

Nvidia nezabúda ani na hráčov. Tí môžu na novom Shield TV media boxe hrať aj hry pre Android alebo streamovať PC hry pomocou cloudovej služby Nvidia GeForce Now. Pre náročných hráčov, ktorí si radi vychutnajú svoje obľúbené herné tituly v najvyššej kvalite je tu aj možnosť hrania v 4K rozlíšení s podporou HDR. Nová Nvidia Shield TV so sebou prináša mnoho vylepšení, no väčšina z nich sa udiala po softvérovej stránke a kvôli cenovke 188 € sa môžu niektorí obzerať po lacnejšej alternatíve akou je aj Amazon Fire TV.

Nvidia Shield TV media box-3zdroj fotografie: The Verge

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP