banner-pro-5
Mnoho ľudí ostalo sklamaných po nedávnom predstavení Meizu Pro 6, keďže „slabšie“ špecifikácie zariadenia sa akosi nezhodovali s celkovými očakávaniami. Nedávno sme vám priniesli porovnanie s predchádzajúcim modelom výrobcu Meizu Pro 5ktoré nevyznelo v prípade novinky Pro 6 veľmi pozitívne. Je však procesor Helio X25 naozaj tak veľkou slabinou zariadenia?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Technologický nadšenci zo skupiny Ifanr sa rozhodli na túto otázku nájsť odpoveď, keď podrobili procesor Helio X25 v Meizu Pro 6 testu proti konkurencii Samsung Galaxy Note 5 s čipom Exynos 7420 (rovnaký sa nachádza v Meizu Pro 5) a OPPO R9 Plus, vybaveným Snapdragon 652. Ako sa zdá, nie všetko je v prípade novinky tak pochmúrne, ako tvrdia odporcovia. Prvým, už doslova nevyhnutným testom sa stal benchmark AnTuTu vo verzii 6.1.3, ktorý ukázal celkom slušný výsledok pre Meizu Pro 6, avšak treba pripomenúť, že Samsung Galaxy Note 5 je vybavený displejom s 2K rozlíšením a výsledok je tak trochu skreslený.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>meizu-pro-6-benchmark1

Antutu test Samsung Note5, OPPO R9 Plus, Meizu Pro 6

Ďalší test v poradí, benchmark Geekbench, už priniesol pre Helio X25 impozantnejšie čísla a dokázal, že tento procesor nie je v otázke čistého výkonu žiadnym slabým hráčom. Posledným, ale nemenej dôležitým porovnaním bolo testovanie grafického výkonu pomocou 3D Mark benchmarku. Tu grafický procesor Mali-T880MP4 použitý v Helio X25 tvrdo dopadol na zem v konkurencii staršieho Mali-T760MP8, ktorý sa nachádza v testovanom Exynos procesore. V tomto teste nezáleží na rozlíšení displeja a tak porovnanie môže byť viac-menej presné. Ďalšie znepokojenie môže predstavovať vyššia teplota Helio X25 pri plnom výkone, i keď nejde o extrémne vysoké čísla sú stále znateľné.

meizu-pro-6-benchmark2

GeekBench CPU test Samsung Note5, OPPO R9 Plus, Meizu Pro 6

Aký je teda záver založený na vyššie uvedených testoch? Vyzerá to tak, že procesor Helio X25 nie je až tak zlý ako sa ho mnoho ľudí snaží vykresliť. Je však nepopierateľné, že nepredstavuje ani očakávaný výkonnostný pokrok. Ak zároveň uvážime použitie LPDDR3 a len eMMC5.1 pamäti namiesto LPDDR4 a UFS2.0, ako to bolo v prípade predchádzajúceho high-end modelu Meizu Pro 5, je jasné, že Meizu Pro 6 nie je veľkolepou novinkou na poli tých najvýkonnejších zariadení.

meizu-pro-6-benchmark3

3D Mark test Samsung Note5, OPPO R9 Plus, Meizu Pro 6

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú