Výsledky benchmarku AnTuTu prezradili, že procesor Kirin 970 v Huawei Mate 10 sa môže výkonovo rovnať vlajkovým lodiam s procesorom Snapdragone 835.

Kirin 970 nie je žiadna bábovka

Nový procesor v nedávno predstavenom smartfóne Huawei ukázal, že nie je žiadna padavka. Čínsky gigant priniesol úplne nový procesor, ktorý obsahuje neurónovú jednotku Neural Processing Unit (NPU) implementovanú priamo do čipu. Tá má na starosti riadenie umelej inteligencie a vylepšenia celkového zážitku z používania smartfónu. Celkovo je procesor vyrobený 10 nm výrobným procesom, ktorý sľubuje nekompromisný výkon a šetrenie energie.

Snapdragone 835 má reálnu konkurenciu

Na verejnosť unikli výsledky zo známeho benchmarku AnTuTu. Ten zobrazuje výsledok testu zariadenia BLA-L29, ktorý je inak označovaný ako Huawei Mate 10. Podobný model so 6 GB operačnej pamäte RAM bol viackrát videný v benchmarku Geekbench. V AnTuTu teste teda skóroval Mate 10 so 172 757 bodmi, čo ho radí na priečky okupované vlajkovými loďami s procesorom Snapdragon 835. Huawei teda dokázal vyvinúť procesor, ktorý je seberovným rivalom.

Ďalším modelom testovaným v AnTuTu bol smartfón s kódovým označením ALP-AL00. Toto označenie referuje na Mate 10 Pro, ktorý sa taktiež objavil viackrát v benchmarku Geekbench s operačnou pamäťou RAM o kapacite 4 GB. Ten v AnTuTu teste skóroval so 176 174 bodmi. Podľa rebríčka na obrázku je možné vidieť umiestnenie smartfónu pri elite, akou je OnePlus 5, Nubia Z17 či HTC U11. Všetky spomenuté smartfóny využívajú procesor Snapdragone 835.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom