Významný vrcholový inžinier Drew Baglino, ktorý je súčasťou kalifornskej automobilky takmer od jej založenia, opúšťa automobilku Tesla. Ako uviedol Electrek, predtým, ako v roku 2019 opustil výkonný tím v Tesle, úzko spolupracoval so spoluzakladateľom Tesly a dlhoročným technickým riaditeľom JB Straubelom.

V tom období sa stal najvyšším inžinierskym lídrom v spoločnosti Tesla, pričom dostal na starosti batérie, elektromotory, výkonovú elektroniku a energetické produkty spoločnosti Tesla. Drew Baglino strávil v Tesle 18 rokov a nečakane sa rozhodol zo spoločnosti odísť.

Odchod v ťažkých časoch

Inžinier Drew Baglino neuviedol dôvod svojho odchodu, ako však tvrdí, nemá žiadne konkrétne plány do budúcnosti s výnimkou trávenia času so svojou rodinou. Odchod prichádza vo veľmi ťažkom období, ktoré postihlo Teslu, ktorá ohlásila, že v najbližšom období prepustí približne 10 % zamestnancov.

Posledné predajné výsledky za prvé tri mesiace aktuálneho roka pre Teslu dopadli veľmi zle a je patrné, že morálka v Tesle nie je najlepšia. Úprava platov zamestnancov, nedostatok vrcholového vedenia, pretože Elon Musk je zaneprázdnený mnohými aktivitami sa mohli prejaviť na výslednom rozhodnutí Drewa Baglina.

Ak Tesla začne strácať talenty, stane sa to skutočným problémom, pretože schopnosť spoločnosti prilákať a udržať si špičkové talenty bola vždy jej najsilnejšou stránkou. Baglinov odchod je v tomto smere zlým znamením, pričom jeho odchod morálke nepomôže a je to masívna rana pre vedenie Tesly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú