Švédska automobilka Volvo taktiež smeruje svoju budúcnosť do elektrifikácie vozidiel. Po vôbec prvom elektromobile s označením XC40 Recharge má Volvo chystať plnohodnotné elektrické SUV  XC100 Recharge, informuje Electrek.

Švédska automobilka spustila oficiálny predaj svojho prvého elektromobilu až koncom minuléh roka a podľa predajných čísel z USA sa predáva pomerne dobre. Ďalším prírastkom do rodiny elektromobilov Volvo by malo byť omnoho väčšie XC100 Recharge.

Volvo

Doposiaľ sme za vlajkovú loď z dielne Volvo považovali modely XC90, no na internete už nejakú dobu kolujú informácie, že Volvo chystá novú radu s označením XC100. Práve tá by mala byť „debutová“ pre nové, plnohodnotné elektrickéSUV s prívlastkom Recharge.

Nové elektrické SUV postavia na architektúre SPA2, ktorá je určená pre plne elektrické vozidlá švédskej značky. Podľa niektorých zdrojov ostane XC100 plne elektrické, zatiaľ čo modely XC90 by mali ponúkať spaľovacie a hybridné verzie.

Volvo

Elektromobilu Volvo XC100 Recharge sa však podľa Autoblogu oficiálne dočkáme až niekedy v roku 2023, pričom by sa malo jednať o modelový radu z roku 2024. Pôjderteda bez pochýb o luxusné 4-miestne SUV s dvomi elektromotormi. Jeden elektromotor sa bude nachádzať vpredu a druhý vzadu. Batérie by mohli byť umiestnené medzi nápravami.

Nové elektrické Volvo by malo byť minimálne „poloautonómne“ a štartovacia cenovka ostane v okolí čiastky 85 000 dolárov, čo je približne 78 500 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom