Elektromobilita napreduje v poslednej dobe skutočne rýchlo, pričom sa jej prispôsobujú už takmer všetky automobilky. Dotýka sa nielen bežných automobilov, ale aj športových a vysokovýkonných modelov. Elektrifikácia vo Volkswagene zasiahne aj divíziu Volkswagen R, informuje Carscoops.

Volkswagen R je divízia nemeckej automobilky, ktorá sa používa na označenie vysokovýkonných modelov. „Budúcnosť R musí byť a bude elektrická,“ povedal Jürgen Stackmann, člen predstavenstva skupiny Volkswagen a doplnil, že budúce modely „R“ budú nielen vzrušujúce, ale aj elektrické.

Elektrická budúcnosť divízie „R“ sa už vlastne začala, nakoľko Volkswagen nedávno odhalil Touareg R, prvý hybridný model z R divízie. Najvýkonnejšia verzia nemeckého SUV je poháňaná plug-in hybridnou hnacou sústavou, ktorá kombinuje 6-valcový benzínový motor s objemom 3,0 litrov a výkonom 336 koní so 130 koňovým elektrickým motorom a 14,1 kWh batériou. Spolu má sústava systémový výkon 456 koní.

Avšak ešte známejším elektrickým vozidlom z divízie „R“ je závodný špeciál Volkswagen ID.R s výkonom až 671 konských síl. Ako informuje Volkswagen, tento prototyp plne elektrického vozidla dosiahol najlepší čas spomedzi elektromobilov na Nürburgringu. S časom iba 6:05,336 minút bol závodník Romain Dumas o 40,56 sekundy rýchlejší ako predchádzajúci najlepší čas.

Medzitým však ešte nemecká automobilka chystá uvedenie novej generácie Golf R, ktorý bude používať neelektrifikovaný 2,0 litrový preplňovaný motor, ktorý prostredníctvom sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky pošle na všetky štyri kolesá až 328 koní, informuje Carbuzz.

Už aj Volkswagen pochopil, že ak nechce upadnúť do zabudnutia spolu so spaľovacími automobilmi, bude musieť zelektrifikovať všetky budúce automobily, a teda aj tie športové. Herbert Diess, CEO Volkswagenu, dokonca za svoju snahu dostal uznanie od samotného Elona Muska, informovali sme v našom článku. Povedal, že pre elektrifikáciu robí on a nemecká automobilka najviac spomedzi všetkých tradičných svetových výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom