CEO Volkswagenu, Herbert Diess, upravil svoje vyjadrenia ohľadom konkurenčného súboja s Teslou. Spoločnosť Elona Muska aktuálne napreduje raketovým tempom, preto bude Volkswagenu stačiť, ak sa budú aktuálne držať v tesnom závese za nimi, informuje portál Electrek.

Elektrifikácia zabehnutej automobilky nie je vôbec jednoduchým krokom, o čom sa presvedčil aj riaditeľ Volkswagenu spolu so všetkými akcionármi či vedúcou rodinou koncernu Porsche-Piech. Tá však Diessovi plne dôveruje a podporuje ho v jeho snahe pri vývoji a výrobe elektrických vozidiel, ktoré budú schádzať z liniek nemeckej automobilky. Diess dokonca za svoju snahu dostal uznanie aj od samotného Elona Muska. Povedal, že pre elektrifikáciu robí on a Volkswagen najviac spomedzi všetkých tradičných svetových automobiliek, informuje Teslarati.

Model Volkswagen ID.3 môžeme považovať za akési Diessové dieťa. Prvý plnohodnotný a masovo vyrábaný elektromobil novej éry elektromobility z dielne Volkswagenu však aktuálne trpí problémami so softvérom, čo by mohlo mierne naštrbiť predaje ďalších elektromobilov značky.

Koncept budúcej série elektromobilov Volkswagen ID. / Zdroj: VW

Model ID.3 sa bude zrejme predávať aj napriek problémom so softvérom dobre, Diess odhaduje, že prvým elektromobilom, ktorý bude pre spoločnosť vytvárať zisk, má byť až elektrické SUV. Automobilka má k dispozícii viac ako 1 milión batérií pre svoje ďalšie elektromobily, čo by bez problémov vystačiť až do roku 2023.

Čo sa týka napredovania Tesly, podľa Diessových slov si môže Elon Musk dovoliť podnikať riskantné kroky, ktoré ho posúvajú raketovým tempom vpred, preto sa o nejakom „predbehnutí“ momentálne nemôžeme baviť. Myslí si však, že majú dostatok prostriedkov, aby s Teslou udržali krok v inováciách.

Volkswagen

Zatiaľ čo ostatným automobilkám, respektíve koncernovým spoločnostiam, bude trvať desaťročia, kým budú schopné profitovať z elektrických vozidiel rovnako, ako z áut so spaľovacími motormi, Volkswagen je už v tomto štádiu pripravený prejsť na masovú výrobu elektromobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú