Moment, na ktorý sme všetci čakali, je tu. Nemecký gigant Volkswagen práve predstavil koncept kompaktného elektromobilu, ktorý nakoniec nesie názov VW ID. 2all, teda „VW každému“. Malé, cenovo dostupné vozidlo bude vstupnou bránou do sveta elektromobility s cenovkou do 25 000 €.

Významný event začal prezentáciou tých najvýznamnejších modelov VW v histórii. Od modelu ID. 2all sa totiž očakáva, že bude rovnako ikonický a populárny, najmä vďaka cenovej dostupnosti voči ostatným elektromobilom na súčasnom trhu.

Najlacnejší model určuje budúce smerovanie automobilky

Model ID.2all nebude iba cenovo najdostupnejším modelom. Koncept určuje aj budúci dizajnový jazyk automobily. Súčasný CEO Thomas Schäfer totiž niekoľkokrát „kritizoval“ dizajn elektrických modelov značky. Aj to je mimo iného jedným z dôvodov, prečo pozíciu hlavného dizajnéra opustil Slovák Jozef Kabaň.

VW

Každopádne, automobilka chce „znovu žiariť“. Ako uviedol Schäfer, VW ID. 2all je opäť modelom „pre ľudí“, pričom automobilka sa pri ňom zamerala na to, čo ľudia naozaj chcú a potrebujú pri každodenných cestách.

Už na prvý pohľad je vidieť, že VW ID.2all vyzerá viac „klasicky“, teda je vidieť podobnosť so spaľovákmi. Auto je určite menšie ako VW Polo, no vzhľadom na dlhý rázvor bude vnútorný priestor väčší. Aj napriek tomu batožinový priestor dosahuje veľkosť 460 litrov.

VW

Dizajn auta je navrhnutý, aby elektromobil „držal na ceste“. Pri malých autách totiž často býva problém s tým, že pôsobia nestabilne. Predne svetlá majú o niečo agresívnejší vzhľad než súčasné modely ID., no stále pôsobia priateľsky.

VW

Rovnako športovejšie pôsobí ID. 2all aj zo zadnej strany, kde sa po novom nachádzajú hranaté prepojené svetlá Vo vnútri vidíme nový, väčší farebný displej virtuálnych budíkov.

Dojazd cez 450 km za menej než 25 000 €

Najväčšie prekvapenie sa ale skrýva v cene a dojazde. Auto bude stáť 25 000 €, pričom na jedno nabitie prejde cez 450 km. To ale platí pre verziu s 58 kWh batériou, ktorú bude logicky drahšia. V základe je elektromobil vybavený 38 kWh akumulátorom. Z 10 % na 80 % sa nabije už za 20 minút vďaka podpore 125 kW nabíjania.

Takto vyzerá cenovo dostupný VW ID. 2all s cenou do 25 000 €

Z toho vyplýva, že batéria bude mať menšiu kapacitu, no vozidlo bude mimoriadne úsporné. Vozidlo tiež bude mimoriadne výkonné, pričom ponúkne až 166 kW (226 koní). Plne vybavený VW ID, 2all s väčšou batériou, matrixovými svetlami a podobne, sa môže cenou vyšplhať až na 35 000 €.

VW

Novinka bude disponovať pohonom predných kolies, čo je takisto zmena oproti súčasným elektromobilom značky VW. Malý, kompaktný a cenovo dostupný elektromobil značky VW ale príde na trh až v roku 2025.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP