Aktualizované 12. mája: V stredu 8. mája do ponuky Netflixu pribudla mafiánska slovenská snímka Vojna policajtov. Drsnej dobovej kriminálke stačili dva dni na to, aby sa na Slovensku a v Českej republike okamžite stala najžiadanejším súčasným filmom.
Vojna policajtov je v sledovanosti na Slovensku i v ČR jasnou jednotkou. Potvrdzuje sa tak, že lokálne snímky tuzemských predplatiteľov bavia. Nedávno sledovanosti na Netflixe niekoľko týždňov dominovala česká komédia Jedeme na teambuilding, pred tým sa veľkej popularite tešila šteklivá česká dráma Jej telo.
Slovenská novinka predstavuje rané obdobie Slovenskej republiky spojené s mafiou a vojnou v polícii z perspektívy dvoch policajtov, kamarátov, ktorých si zahrali Alexander Bárta a Juraj Loj. Okrem zvučnej dvojice sa vo filme v jednej z dôležitých úloh objavil aj raper Rytmus, ktorý si zahral aj v nedávnom megahite Invalid. Známy hudobník vo filme stvárnil nebezpečného mafiána.
Vojna policajtov je okrem Netflixu dostupná aj na streamovacej službe JOJ Play, a to dokonca v špeciálnom rozšírenom formáte. Film je tu obohatený takmer o 50 minút záberov, ktoré sa do kina ani do verzie na Netflixe nedostali.
Pôvodný článok:
Čerstvá tohtoročná filmová novinka zo Slovenska Vojna policajtov už dnes prichádza aj online. Dobová mafiánska snímka dva pol mesiaca po uvedení v kinách dorazí na streamovaciu službu Netflix. Veľké prekvapenie si však pre Slovákov nachystala streamovacia služba JOJ Play.
Slovenská streamovacia služba film Rudolfa Biermanna do ponuky zaradí v špeciálnom rozšírenom formáte, ktorý vychádza ako štvordielna miniséria, potvrdila služba pre FonTech. V takejto podobe bude možné Vojnu policajtov vidieť iba na JOJ Play, Netflix ponúkne iba tradičnú verziu z kín.
Rytmus v nej stvárnil hlavu mafie
Slovenskí filmoví tvorcovia sa veľmi radi vracajú do búrlivých 90-tych rokoch, kedy na Slovensku vládlo bezprávie a mafiáni si robili, čo chceli. Práve s mafiou a smutnou etapou našej histórie je spätý aj drsný triler Vojna policajtov, za ktorým stojí uznávaný a oceňovaný režisér Rudolf Biermann.
Držiteľ ocenenia Krištáľové krídlo, Slnko v sieti či troch Českých levov za najlepší film pri Vojne policajtov opäť spojil sily s novinárom a scenáristom Arpádom Soltészom. Práve na Soltészovej knihe Sviňa Rudolf Biermann natočil provokatívnu rovnomennú drámu a známy producent teraz prvýkrát zasadol na režisérsku stoličku vo Vojne policajtov.
„Vojna policajtov je drsný príbeh policajta, ktorý keď pochopí, že zákon nič nerieši – teda v jeho dobe, v 90. rokoch – tak sa rozhodne vydať na cestu pomsty. Ale je aj o tom, že je síce pravdou, že ten, kto sa nepostaví zlu, stáva sa jeho spolupáchateľom. Ale ten, kto sa proti nemu postaví a začne bojovať s netvormi, sa na konci boja stáva sám netvorom,“ opísal svoj príbeh jeho autor.
Netflix dostal košom. V exkluzívnej podobe film ponúkne lokálna konkurencia
Vojna policajtov ponúka mrazivý dej, ktorý sa síce odohral takmer pred 30-timi rokmi, ale zároveň môže veľmi pripomínať aj súčasnosť. „Príbeh, ktorý sa odohral v 90. rokoch a ktorý som písal preto, aby si ľudia pripomenuli, čo máme za sebou, by mohol byť zároveň aj príbehom blízkej budúcnosti. Obávam sa, že sa do toho rútime znova. Vojnu policajtov vidíme v nejakej podobe aj dnes,“ dodal Soltész.
Aj keď Vojna policajtov v slovenských kinách zaznamenala divácky úspech, za predchádzajúcou snímkou Sviňa v návštevnosti ďaleko zaostala. Kým Sviňa do slovenských kín nalákala viac než 400-tisíc divákov, návštevnosť Vojny policajtov sa zastavila približne na 130-tisíc divákoch. Jej tržby predstavovali milión eur.
Vojna policajtov bude už čoskoro pridaná do knižnice Netflixu a JOJ Play, stane sa tak 8. mája. Skupina JOJ pre FonTech.sk naznačila, čo od prémiového formátu možné očakávať. Film bude rozdelený na štyri epizódy po 50 minút. Rozšírená verzia oproti kinoverzii teda ponúkne 49 minút záberov navyše.
Vojna policajtov bude na JOJ Play pre divákov zahrnutá v balíku Premium, ktorý je dostupný za 5,99 € mesačne. Mediálna skupina zároveň pre FonTech potvrdila, že tuzemské filmy v rozšírenej podobe plánuje exkluzívne vo svojom obsahu predstavovať aj v budúcnosti.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
S týmto chce DC konkurovať Marvelu. Nový trailer na Supermana láka na najväčšiu komiksovú udalosť leta
Netflix pridal do ponuky najväčší český film tohto roka. V kinách spôsobil ošiaľ, niektoré ho zakázali
Seriálový Votrelec dostal dátum premiéry. Tvorcovia odhalili pikantné detaily príbehu, ktoré ťa vydesia
Máme oficiálny dátum: Nový Captain America čoskoro dorazí online, bude aj so slovenským dabingom
Nový Fallout dorazí ešte tento rok. Ukáže vec, o ktorej fanúšikovia snívajú už roky
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Cintulov syn po roku prehovoril: Po atentáte som si vymazal osobné fotografie a príspevky
Silné zemetrasenie v obľúbenej destinácii Slovákov: Cítili ho v šiestich krajinách, vydali varovanie pred tsunami
Po zápase Slovenska s Rakúskom padlo ospravedlnenie: Rozhodcovia uznali chybu
Tragická nočná nehoda: Auto sa roztrhlo na dve časti, mladá žena neprežila
Sabaka kritizuje článok Kotlára: Vyšiel v indickom predátorskom časopise. Za peniaze vám publikujú čokoľvek
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Slováci na nej vedia náramne ušetriť. Revolut spúšťa u nás revolučnú novinku (PREHĽAD)
- Máš doma staré konzoly a elektroniku? Slováci majú unikátnu možnosť sa jej zbaviť a zarobiť stovky eur
- Netflix pridal do ponuky najväčší český film tohto roka. V kinách spôsobil ošiaľ, niektoré ho zakázali
- Slováci si zvolili. Tento mobil si úplne zamilovali a kupujú ho viac než nový iPhone
-
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Máš doma staré konzoly a elektroniku? Slováci majú unikátnu možnosť sa jej zbaviť a zarobiť stovky eur
- Čistá energia na tisícročia. Čína spustila reaktor budúcnosti, aký si Západ netrúfol postaviť
- Ikonickej stíhačke SR-71 z titánu pravidelne unikalo palivo. Sovieti ju USA závideli, takto Blackbird prepísal Studenú vojnu
- Vedci neverili vlastným očiam. 1200 metrov pod pyramídami objavili 38 000 rokov staré mesto
-
- Majú zásoby 200 miliárd m³. Nečakaná krajina sa môže stať najväčším producentom plynu v Európe
- Vedci neverili vlastným očiam. 1200 metrov pod pyramídami objavili 38 000 rokov staré mesto
- Slováci oslavujú, Gmail dostal skvelú funkciu. Tu je návod, ako si ju zapneš
- Potupa neutícha: Odhalili, čo poháňa ruské kamikadze drony
- Veľmoc našla ložisko mimoriadne vzácnej suroviny. Má astronomickú hodnotu
Historický štrajk v závode Fordu. Kolín nad Rýnom hlási prvé zastavenie práce
V Japonsku sa zrútilo vojenské lietadlo T-4, k nehode došlo krátko po vzlete
Na dovolenke musia byť Slováci opatrní. Cieli na nich skimming a digitálne triky, ktoré ich oberú o všetko
Slovenské domácnosti stále dôverujú zemnému plynu. Jeho spotreba významne stúpla
Poľsko výrazne posilňuje armádu. Kupuje tri prieskumné satelity za 203 miliónov eur
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Cintulov syn po roku prehovoril: Po atentáte som si vymazal osobné fotografie a príspevky
Silné zemetrasenie v obľúbenej destinácii Slovákov: Cítili ho v šiestich krajinách, vydali varovanie pred tsunami
Po zápase Slovenska s Rakúskom padlo ospravedlnenie: Rozhodcovia uznali chybu
Tragická nočná nehoda: Auto sa roztrhlo na dve časti, mladá žena neprežila
Sabaka kritizuje článok Kotlára: Vyšiel v indickom predátorskom časopise. Za peniaze vám publikujú čokoľvek
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené