banner-galaxy-a3-a5Podľa vládnej správy bola Tesla pripravená na to, že niektorí vodiči autonómnych áut nebudú počas zapnutého autopilota venovať jazde dostatočnú pozornosť. Správa bola vydaná ako vyjadrenie k minuloročnej nehode na Floride.

Tesla vraj počas vývoja autopilota počítala so všetkými možnosťami, ktoré môžu nastať po zapnutí autopilota a dôkladne ich testovala. Zapnutý autopilot je totiž „skvelou“ príležitosťou pre stratu pozornosti, zdriemnutie si alebo venovanie sa iných aktivitám počas šoférovania. Tesla pre tieto situácie spracovala aj riešenia, ktoré boli testované a začlenené do širokého vydania produktu. Vláda však očistila Teslu od májovej nehody na Floride, ktorá zabila Joshua Browna.

tesla-model-s
zdroj fotografie: Business Insider

TIP: Tech News: Tesla Model S s novým Ludicrous+ módom pokorila novú hranicu akcelerácie z 0 na 100 km/h!

Vodič traktora, do ktorého Tesla Model S narazila, tvrdil, že Brown pred nehodou sledoval Harryho Pottera a podľa diaľničnej hliadky sa v aute nachádzal aj prenosný DVD prehrávač. Pre výrobcu elektromobilov je potešujúcou správou tiež to, že nemusel stiahnuť svoje modely z trhu, kým sa okolnosti nehody nevyšetrili. Aj takto teda môže dopadnúť používanie vyspelých technológií nezodpovednými jedincami, ktorí neustále ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP