banner-galaxy-a3-a5Podľa vládnej správy bola Tesla pripravená na to, že niektorí vodiči autonómnych áut nebudú počas zapnutého autopilota venovať jazde dostatočnú pozornosť. Správa bola vydaná ako vyjadrenie k minuloročnej nehode na Floride.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tesla vraj počas vývoja autopilota počítala so všetkými možnosťami, ktoré môžu nastať po zapnutí autopilota a dôkladne ich testovala. Zapnutý autopilot je totiž „skvelou“ príležitosťou pre stratu pozornosti, zdriemnutie si alebo venovanie sa iných aktivitám počas šoférovania. Tesla pre tieto situácie spracovala aj riešenia, ktoré boli testované a začlenené do širokého vydania produktu. Vláda však očistila Teslu od májovej nehody na Floride, ktorá zabila Joshua Browna.

tesla-model-s
zdroj fotografie: Business Insider

TIP: Tech News: Tesla Model S s novým Ludicrous+ módom pokorila novú hranicu akcelerácie z 0 na 100 km/h!

Vodič traktora, do ktorého Tesla Model S narazila, tvrdil, že Brown pred nehodou sledoval Harryho Pottera a podľa diaľničnej hliadky sa v aute nachádzal aj prenosný DVD prehrávač. Pre výrobcu elektromobilov je potešujúcou správou tiež to, že nemusel stiahnuť svoje modely z trhu, kým sa okolnosti nehody nevyšetrili. Aj takto teda môže dopadnúť používanie vyspelých technológií nezodpovednými jedincami, ktorí neustále ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.