banner-redmi-4aVeľkolepý návrat fínskej Nokie je takmer na dohľad a technologický svet je plný očakávaní, čo so sebou tento veľkolepý návrat prinesie. Od tohto „nováčika“ sa bude očakávať skutočne len maximum. Ak sú nasledujúce fotografie a špecifikácie pripravovaného Nokia smartfónu pravdivé, tak má výrobca reálne šance uspieť. 

Legendárna fínska Nokia sa pomaly blíži späť do sveta smartfónov. K veľkolepému návratu by mohol pomôcť aj model P, ktorý sa objavil na prvých fotografiách. Taktiež prišli aj prvé klebety o možnej hardvérovej výbave. Zadná strana smartfónu nesie fotoaparát, nad ktorým sa nachádza LED dióda. Nokia P by mala na svojej palube ponúknuť výkonný procesor Snapdragon 835, ktorému bude vypomáhať operačná pamäť RAM o veľkosti masívnych 6 GB.

alleged-nokia-phone-prototype

zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Veľkolepý návrat Nokie budú vraj sprevádzať pochybnosti. Stane sa legenda opäť slávnou alebo nadobro upadne do zabudnutia

Okrem toho má celý smartfón bežať na operačnom systéme Android 7.1 Nougat. Hlavný fotoaparát zrejme prinesie rozlíšenie až 23 MPx s kvalitnou optikou Carl Zeiss. Displeju by nemalo chýbať ani vysoké QuadHD rozlíšenie. Všetko sa však uvidí až na oficiálnom predstavení MWC 2017, kedy bude novinka odhalená. Aj keď spoločnosť HMD tvrdila, že svoje nové zariadenie odhalí neskôr, veríme, že sa začiatkom roka novej Nokie P reálne aj dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom