Tento rok zatiaľ z veľkej časti patrí aj comebacku slávnej Nokie. Niekdajší kráľ medzi výrobcami klasických telefónov priniesol už svoje želiezka v ohni do segmentu strednej triedy s Androidom a dokonca oživil aj populárnu 3310-ku. Slušné na začiatok, čo povieš?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Veľké nádeje sa však vkladajú aj do nekompromisnej vlakovej lodi, teda do Nokie 9. Aby sa fínsky výrobca mohol rovnať so Samsungom či Apple, svoj high-end vybaví perfektným hardvérom. Avšak nebudú to len špecifikácie, ktoré sa vyrovnajú Samsungu či Apple. Nokia 9 totiž chce rúbať poriadne vysoko aj svojou cenou. Tá sa bude totiž pohybovať v Európe na úrovni 749 €!

zdroj fotografie: Concept Creators

Nenechaj si ujsť
Najvýkonnejšia Nokia všetkých čias príde s výbavou, ktorú jej budú môcť závidieť aj najznámejšie mená

Jedným z ťahákov bude nepochybne aj procesor Snapdragon 835 či perfektný fotoaparát s kvalitnou optikou Carl Zeiss. Oficiálne predstavenie sa očakáva niekedy koncom júla až začiatkom augusta. Uprednostnil by si Nokiu pred Samsungom či LG? Napíš nám svoj názor na túto pripravovanú vlajkovú loď do komentárov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
19%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
48%
Neznášam to
5%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • peterpan

  az koncom jula nakoniec??? OMG! :( to je sklamanie… cakal som predstavenie ovela skor maj ,maximalne jun..

 • Vladimír

  ja ano čakám na nu ale to je dlho už som dúfal že v maji budu predávať :-(

 • Милош Мимон Кучера

  Uprednostnil by som Xiaomi

 • Michal Šveda

  a neviete kedy prídu do predaja tie nokie, ktoré už predstavili?

 • gauner

  Hehe..rikal jsem to :-) uvidime co to bude zac..a jak se Finove vysvihnou

  • Pepo

   Keby to aspoň boli Fíni… Už to nie ani NOKIA, nie ešte aby to bolo fínske. Toto čo sa predáva/bude predávať, je HMD Global pod značkou NOKIA… Proste je to Čína

   • Mario Kovačič

    Co tak si zistit viac informaci?? Kapital je cinsky aj vyrobne haly a pracovnici su cinsky ale firma je stale Finska!!! Aj Aple je americke a nito nenapise ze je cinske kedze skoro nic nevyraba v USA

    • Pepo

     Ja to mám zistené dobre. Sám si uznal, že všetko je čínske. Jediné čo zostalo je meno NOKIA. Veď si sám napísal, že kapitál je čínsky, čo znamená, že firma patrí Číňanom. Zaplatili za značku, ktorú kúpili a pod ktorou predávajú, ale inak je to celé Čína.
     Apple v Číne iba vyrába, kvôli lacnej pracovnej sile, všetko ostatné sa deje v USA.
     Firma Nokia stále existuje, ale jej mobilna divízia im už nepatrí. Fínska Nokia sa zaoberá sieťami a ich vývojom. Čínske HMD Global alias čínska NOKIA je odkúpená mobilná divízia (značka) od Microsoftu, ktorý ju kedysi odkúpil od Fínov.
     Snáď som ti to už vysvetlil

 • Filip Púchovský

  Bral by som

 • Paranormalreality

  za tu cenu to neberiem ani nahodou.