Po opätovnom návrate nám Nokia doteraz predstavila niekoľko smartfónov strednej a nižšej triedy, ktoré sa pomaly dostávajú aj k nám do Európy. Mnoho fanúšikov tejto znovuzrodenej spoločnosti však netrpezlivo čaká na odhalenie prvej vlajkovej lode po niekoľkých rokoch. Tá môže prísť už čoskoro a najnovšie špekulácie odhaľujú aj možnú výbavu tohto high-endu.

Budúca vlajková loď tohto staro-nového fínskeho výrobcu môže prísť pod označením Nokia 7, 8 alebo 9. Nezáleží však príliš na pomenovaní novinky, ale na jej výbave, ktorá bude podľa posledných informácií neuveriteľná. V prvom rade bude najvýkonnejší model Nokie vybavený špičkovým procesorom Snapdragon 835, ktorý sa postará o nekompromisný výkon. V spolupráci so 6 GB operačnou pamäťou RAM tak poskytne nová Nokia 9 používateľovi skutočný zážitok z používania. K dispozícii má byť tiež interné úložisko s kapacitou 64/128 GB.

zdroj fotografie: Concept Creator

O dokonalý obraz sa postará krásny 5,5″ OLED displej s QHD rozlíšením. Jedinečnou vlastnosťou novej vlajkovej lode od Nokie má byť aj špeciálny audio systém Nokia OZO. Telefóny vtedajšieho fínskeho výrobcu boli známe aj kvalitou svojich fotoaparátov. Dôraz na to bude výrobca dávať aj v tomto prípade a svoju novinku môže vybaviť 22 MPx duálnym fotoaparátom. Chýbať nebude ani optika Carl Zeiss. Nad obrazovkou sa bude pýšiť selfie fotoaparát s vysokým rozlíšením 12 MPx.

Slovenská cena Nokie 6


zdroj fotografie: Concept Phones

Predpokladá sa, že nová vlajková loď Nokie zíde z výrobnej linky aj s predinštalovaným operačným systémom Android v novej verzii 7.1.2 Nougat. Zdrojom pre napájanie celého hardvéru sa stane batéria s kapacitou 3800 mAh a vďaka certifikácii IP68 do smartfónu neprenikne ani kvapka vody či žiadne čiastočky prachu. Tieto špecifikácie vyzerajú skutočne fantasticky, no len čas ukáže, či sa naozaj v novej Nokii bude takýto hardvér nachádzať.

Nenechaj si ujsť
Video: Pozri si doposiaľ najlepší koncept špecifikáciami nadupanej Nokie 8


zdroj fotografie: Concept Phones

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom