Nádej neumiera! V AnTuTu sa objavila vlajková loď Meizu vybavená procesorom Exynos 8890

banner-pro-6
Len dva dni po predstavení Meizu M3E dostávame správy, že Meizu údajne pracuje na vlajkovej lodi. Tentoraz by malo ísť o model poháňaný procesorom od Samsungu, teda špičkovým Exynosom 8890. Správy priniesol užívateľ @WandT na sociálnej sieti Weibo. Bohužiaľ, žiadne bližšie detaily neposkytol.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak by boli informácie pravdivé, nešlo by o prvé zariadenie Meizu vybavené čipsetom od Samsungu. Meizu spolupracovalo s juhokórejským gigantom ešte pri modeli Pro 5, no už pri nasledujúcej generácii v podobe Meizu Pro 6 presedlalo na procesory od MediaTeku, čo mnohých fanúšikov odradilo od kúpy. Špekuluje sa, že chystanou vlajkovou loďou je zariadenie Meizu Pro 7. Črtal by sa tak návrat obľúbených procesorov do tejto úspešnej produktovej línie. Alternatívne by však mohlo ísť aj o úplne nový variant modelu Pro 6.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Meizu_m96 flagship antutu

Aj dáta z benchmarku AnTuTu ukazujú záhadné zariadenie s označením Meizu_m96. Údajne nová vlajková loď sa v testoch objavila s 5,5-palcovým displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Prítomný bol aj Android 6.0 Marshmallow. Potvrdila sa hlavne výbava v podobe procesoru Exynos 8890, ktorý bol doplnený o grafický čip Mali-T880, 4 GB RAM a 32 GB úložisko. Vlajkový model by mal taktiež ponúknuť 12 MPx hlavný fotoaparát a 5 MPx selfie kameru. Zariadenie dosiahlo skóre takmer 120 000 bodov. Čipset Exynos 8890 však neprináša kompletnú podporu LTE sietí v Číne a tak je otázne, či sa čínsky producent rozhodne využiť tento procesor vo svojom ďalšom high-ende.

 

meizu-flagship

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]