banner-pro-6
Meizu má s čínskym výrobcom procesorov veľmi blízke partnerstvo a tento rok dodal MediaTek procesory pre všetky Meizu smartfóny. Do konca roka by sme mali uvidieť ešte posledné dva.

Procesory od tohto výrobcu boli použité naozaj vo všetkých modeloch vrátane high-endov ako Meizu Pro 6 a MX6. Do konca roka by ešte malo uzrieť svetlo sveta Meizu X s duálnym fotoaparátom (30. novembra) a Meizu M5 Note, ktorého predstavenie bolo odložené na 6. december.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-pro-6-aida

Dva procesory, ktorými sa Meizu tento rok najviac pýšilo sú Helio X20 a X25. I keď od konkurencie v podobe Qualcommu mali dosť ďaleko, ich výkon bol dostatočný na to, aby boli použité vo vlajkových lodiach. Nie je prekvapením, že budúci rok sa budeme stretávať s Helio X30-kou a X35-kou.

meizu-2017-flagship-mediatek-1

TIP: MediaTek Helio P35 vyrobený 10 nm procesom bude poháňať budúcoročné smartfóny strednej triedy

A keďže má Meizu s MediaTekom dobrý vzťah a s americkým Qualcommom sa súdi, použitie Helia X30/35 môžeme očakávať aj v budúcoročnej vlajkovej lodi. Potvrdenia sme sa dnes dočkali aj na sociálnej sieti Weibo. Helio X30 bude podobne ako Snapdragon 835 či Kirin 970 vyrábaný efektívnejším 10 nm procesom. Opäť sa bude jednať o desaťjadrový tri-cluster, teda bude pozostávať z jadier Cortex-A73, A53 a A35. Či bude výkonovo konečne dobiehať aj Snapdragon 835 zatiaľ nevieme, no je tu predpoklad, že vďaka novej výrobnej technológii a ďalším vylepšeniam sa k nemu tesne priblíži. Viac sa toho dozvieme pravdepodobne až budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP