banner-vernee-apollo-lite
Ďalším veľkým skokom v hardvéri budúcoročných smartfónov bude prechod na procesory vyrábané energetiky úspornejším 10 nm procesom. Touto technológiou budú vyrábané nielen top procesory ako Apple A11, Kirin 970 či Helio X30/35, ale aj o trochu slabšie Helio P35.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

MediaTek procesory série P sa používajú v smartfónoch strednej až vyššej strednej triedy. Doteraz bolo veľmi známe staršie Helio P10, ktoré následne nahradilo P20. Tento procesor aktuálne nájdeme v UMi Plus E a jeho ďalším používateľom by mohlo byť záhadné Meizu X. Keďže jeho nástupca sa bude volať P35, výrobca sa rozhodol preskočiť pár čísiel a sériu P „dorovnať“ so sériou X.

Vernee Mars môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

helio-p35-rumor-specs

Vyššie môžete vidieť tabuľku, ktorá porovnáva procesory Helio X30, P35, Snapdragon 835 a 660. Séria P a X sa teda naozaj k sebe naozaj začínajú približovať a zásadným rozdielom medzi týmito procesormi je len takt. Najviac viditeľný je pri najvýkonnejších Cortex-A73 jadrách, ktoré má X30-ka na frekvencii 2.8 GHz a P35-ka na 2.2 GHz. Rozdiel však nájdeme aj v GPU oddelení. Kým v X30 je použitá lepšia PowerVR jednotka, P35 ostáva pri známej Mali.

TIP: MediaTek pripravuje vylepšenú verziu svojho 10-jadrového procesora, Helio X27

Procesor by sa mal objaviť v prvých smartfónoch až v treťom štvrťroku 2017, pričom reč o zariadeniach s cenou v rozmedzí 150 až 300 €. Výbava P35-ky vyzerá veľmi sľubne a budúcoročné lacnejšie smartfóny rozhodne budú mať čo ponúknuť. Myslíte si však, že sa MediaTek vyrovná konkurencii od Qualcommu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • peterpan

    ajtak to na qualcomm stacit nebude, snapdragon 835 opat vsetko zvalcuje si myslim.. uz len pomery frekvencii jadier a grafika dokopy hovoria za vsetko.. uvidime s cim pride kirin od huaweiu kedze v tabulke novy kirin 970 nie je ,960 aktualne ich top procak je niekde na urovni snapu 820 +- , resp dotiahol sa nan, cize kirin 970 ak sa podari by mohol drzat krok so snapom 835